Atrakcyjna Noc Pragi

W sobotę, 7 września, mieszkańcy Pragi Północ i innych dzielnic Warszawy już po raz siedemnasty bawili się u zbiegu ul. Ząbkowskiej i Brzeskiej. Za nami kolejna edycja Nocy Pragi i Święta Ulicy Ząbkowskiej…

Sobota na Pradze Północ upłynęła pod znakiem ulicznych zabaw, muzycznych występów i biesiadowania w licznych kafejkach i barach. Sygnał do rozpoczęcia zabawy dała gospodyni dzielnicy burmistrz Ilona Soja-Kozłowska, po której na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak: Masters, Dede Negra, Poparzeni Kawą 3, Baranovski i Grubson. Między występami tutejszy Ratusz przeprowadzał różnego rodzaju konkursy z nagrodami. Najważniejszy jednak był wieczorny konkurs, którego sponsor, marka „Królewskie”, ufundował zwycięzcy voucher na kolację z przyjaciółmi w Restauracji Warszawski Mostek. Bardzo zacięta była walka wśród biorących udział w konkursie, który polegał na odpowiadaniu na pytania z wiedzy o dzielnicy, Legii Warszawa oraz sponsorze. Poziom poprawności odpowiedzi był tak wyrównany, że prowadzącym zaczynało brakować pytań.

Kluczowe okazało się pytanie, od kiedy sponsorem Legii jest marka Królewskie. Tylko jedna z grających wiedziała, że od 2004 r. Zwyciężczynią konkursu została pani Danuta. Jak później się okazało w rozmowie z „Mieszkańcem” laureatka wcale nie jest mieszkanką Pragi. – Teraz mieszkam na Bródnie, a wcześniej na Grochowie – mówiła rozradowana naszemu reporterowi. Królewski Voucher wręczali jej m.in. wiceburmistrz Dariusz Kacprzak i wiceprzewodniczący rady dzielnicy Jacek Wachowicz.

Świetnie bawiono się także poza rejonem głównej sceny imprezy. Choćby na Brzeskiej i Bazarze Różyckiego. Tutaj ekwilibrystyczne cuda na deskach wyczyniali m.in. skaterzy. Na lokalnych scenkach królował rap i rodzimi, półnadzy hip-hopowcy. Widać było, że Praga umie się bawić. Nie zabrakło też wątków edukacyjnych, jak „Gra Warszawiak” czy wystawa o historii pobliskiej ulicy Skaryszewskiej. A okoliczne knajpki przeżywały oblężenie do późnych godzin nocnych.