Będą nowe parki w Warszawie! Na Targówku i na Ochocie

nowe parki Targówek Ochota

Podczas wczorajszego posiedzenia, tj. 7 lipca 2022 r., Rada m.st. Warszawy podjęła decyzję o nadaniu statusu parku miejskiego dwóm miejscom w stolicy. Jedno znajduje się na Targówku, a drugie na Ochocie.

Nowy park Targówka

W obrębie ulic Prałatowskiej, M. Ossowskiego, Handlowej oraz Kołowej położony jest zielony teren. Znajdują się tam alejki, plac zabaw, fontanny, siłownia plenerowa oraz mała architektura. Od wczoraj teren znajdujący się przy Skwerze S. Wiecheckiego „Wiecha” ma status parku miejskiego. Nowy park jest położony w obszarze Targówka Mieszkaniowego, w pobliżu Teatru Rampa.

Osiedle Targówek Mieszkaniowy zostało zbudowane w latach 1974-1979. Na miejscu siatki ulic starego Targówka pojawił się nowy układ. Ciągi komunikacyjne wraz zabudową tworzą kręgi ulic, wewnątrz których jest przestrzeń na różną infrastrukturę. Największy kręg obejmuje wspomniane wyżej ulice: Handlową i Ossowskiego i okrąża centralną część Targówka Mieszkaniowego. To tutaj znajduje się Teatr Rampa, Skwer im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha” oraz Szkółka Piłkarska Targówek.

Park Pięciu Sióstr na Ochocie

Zielony teren na Ochocie, mieszczący się w obrębie ulic: Bitwy Warszawskiej 920 r., Kopińskiej oraz Alej Jerozolimskich, również od wczoraj posiada status parku miejskiego. Miejsce zyskało nazwę: Park Pięciu Sióstr. Nazwa upamiętnia siostry Posseltówny, które w trakcie zaborów i niemieckiej okupacji zajmowały się nauczaniem. /om/

Źródło: UM Targówek, własneBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content