Będzie bezpieczniej na Wale Miedzeszyńskim

Będzie bezpieczniej dla rowerzystów i pieszych na Wale Miedzeszyńskim. ZDM ogłosił przetarg na poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego na wysokości ul. Krynicznej. Projekt ma być realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Istniejący chodnik (na którym dopuszczony jest też ruch rowerowy) na Wale Miedzeszyńskim na wysokości ul. Krynicznej miejscowo zwęża się do 1,25 m. W tych okolicach mieszkańcy korzystają m.in. z plaży miejskiej, co powoduje, że ruch pieszy i rowerowy jest wzmożony. Zbyt wąska przestrzeń jest mało komfortowa i powoduje niebezpieczne sytuacje.

Projekt, który poparło 566 mieszkańców, zakłada korektę szerokości pasów ruchu (każdy z nich będzie miał 3,25 m) co pozwoli na poszerzenie przestrzeni dla pieszych i rowerzystów do 3 m. Po wykonaniu tych prac w tym miejscu poprawi się wygoda i bezpieczeństwo. W ramach robót przebudowany zostanie również przystanek komunikacji miejskiej, tak aby spełniał obecne standardy.

Na oferty w przetargu ZDM czeka do 20 sierpnia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, szerszy ciąg pieszo-rowerowy na 100-metrowym odcinku Wału Miedzeszyńskiego powinien powstać jeszcze w tym roku.

Źródło: ZDM