Będzie bezpieczniej

Mamy dobre wieści dla mieszkańców, którzy z niepokojem przyglądają się pracom prowadzonym na ul. Szaserów. Będą zmiany, a nachodzące na siebie ścieżki i przejścia dla pieszych zostaną rozdzielone.

O co najmniej dziwnej sytuacji przy ul. Szaserów poinformowała nas Czytelniczka (której dziękujemy za sygnał i zdjęcia).

Sprawa dotyczy ścieżek rowerowych na ul. Szaserów. Ścieżki rowerowe zajmują całe dojście na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Szaserów z ul. Garwolińską i to samo jest przed szpitalem. A miało być bezkolizyjnie i bezpieczniej. Moim zdaniem ścieżka powinna przebiegać obok przejścia dla pieszych – napisała pani Ania.

Patrząc na to, co obecnie jest przy ul. Szaserów, trudno nie przyznać jej racji. Ścieżki rowerowe „dochodzące” do przejść dla pieszych, czyli zapowiedź konfliktów pomiędzy rowerzystami a pieszymi i sytuacje bardzo niebezpieczne – taki obrazek rysuje się po krótkiej analizie sytuacji. Na szczęście to rozwiązania tylko chwilowe. Będą zmiany.

Oczywiście wszystkie przejścia zostaną przesunięte. Na odcinku objętym pracami wprowadzimy również udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, takie jak np. pasy ostrzegawcze, co również przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Droga dla rowerów jest zaprojektowana za szpalerem drzew, aby nie było konieczności zwężenia chodnika – wyjaśnia Karolina Gałecka z ZDM.