Będzie strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie!


Foto: Zarząd Dróg Miejskich

Rozpoczęły się konsultacje społecznie dotyczące projektów związanych z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania na Saską Kępę i część Kamionka. Uwagi można zgłaszać do 19 grudnia.

Strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie

Swoje uwagi do projektów związanych z planami rozszerzenia strefy płatnego parkowania na obszar Saskiej Kępy oraz fragmentu Kamionka można składać  zarówno osobiście, jak i elektronicznie.

Osobiście można to zrobić między innymi w trakcie dyżurów konsultacyjnych w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 przy ulicy Nobla 18. Pierwsze odbędzie się 3 grudnia (piątek) w godzinach 10.00-12.00, a drugie 8 grudnia (środa) między 12.00 a 14.00.

Ponadto zorganizowane będą spotkania stacjonarne i online. Aby ułatwić dyskusję, cały teren Saskiej Kępy i Kamionka podzielono na cztery obszary. Każdemu z nich poświęcone będzie osobne spotkanie. Spotkania online odbywać się będą na YouTube oraz na platformie Zoom. Każdy, kto chce uczestniczyć w rozmowie na Zoom, powinien przesłać zgłoszenie na adres sppnonline@gmail.com. W mailu zwrotnym otrzyma link i instrukcję, co należy zrobić.

Swoje uwagi można również zgłaszać, wysyłając maila na adres sppnpragapld@zdm.waw.pl. Należy zrobić to do 19 grudnia 2021 roku.

Wszystkie projekty dotyczące rozszerzenia strefy płatnego parkowania na terenie Saskiej Kępy oraz części Kamionka można znaleźć na stronie Zarządu Dróg Miejskich. Podzielone zostały na cztery foldery, odpowiadające obszarom, na jakie na potrzeby konsultacji podzielono cały omawiany rejon.

Temat wprowadzenie strefy płatnego parkowania na Saskiej Kępie omawiany był już w 2015 roku. Ówczesny projekt zakładał likwidacje niektórych z istniejących miejsc postojowych, co z pewnością nie byłoby korzystne dla mieszkańców. W najnowszych projektach postanowiono zachować wszystkie miejsca, ale niektóre z nich oznakować zakazem postoju niedotyczącym mieszkańców.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content