Białołęcka policja zatrzymała dwóch obywateli Gruzji

Białołęcka Policja zatrzymała dwóch obywateli Gruzji

Policjanci z wydziału patrolowego z Białołęki wspierani przez załogę patrolową z Targówka aresztowali dwóch obywateli Gruzji w wieku 26 i 29 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzież paliwa z zaparkowanego pojazdu. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informację o przestępstwie białołęcka policja otrzymała w nocy z wtorku na środę od jednego z mieszkańców dzielnicy, którego zaniepokoiło zachowanie mężczyzn, obserwujących posesje i samochody zaparkowane w okolicy ulic Przaśnej i Podłużnej.

Mieszkaniec na bieżąco przekazywał informacje operatorowi stołecznego stanowiska kierowania. Dzięki uzyskanym od niego danym, funkcjonariusze policji  zatrzymali do kontroli volkswagen, którym poruszali się podejrzani. Jak się okazało, są oni obywatelami Gruzji.

Po przeszukaniu samochodu zatrzymanych Gruzinów, mundurowi znaleźli w bagażniku dwa kanistry z olejem napędowym, wkrętarkę z zamocowanym wiertłem, lejek i dwie przycięte butelki mogące pełnić rolę lejków. Przedmioty te zostały zabezpieczone, a 29- i 26-latka zatrzymano do wyjaśnienia.

W trakcie dokładnych oględzin miejsca domniemanego przestępstwa, białołęccy policjanci odkryli ślady wyciekającego paliwa na zaparkowanym mercedesie. Funkcjonariusze ustalili, kto jest właścicielem samochodu i wezwali strażaków, którzy zneutralizowali zagrożenie związane z cieknącą benzyną.

Obywatele Gruzji zostali przesłuchani. Dochodzeniowcy z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Północ.

Źródło i zdjęcie: KRP VIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content