Białołęka ma park imienia Ireny Jarockiej! Skąd i kiedy wziął się ten pomysł?

Na ostatniej sesji Rada Warszawy postanowiła nadać parkowi przy ulicy Strumykowej imię Ireny Jarockiej – uwielbianej przez wszystkich Polaków aktorki, piosenkarki, której “Motylem jestem”, „Wymyśliłam cię” czy “Kawiarenki”, przed laty nucili wszyscy. Skąd jednak pomysł by akurat na Białołęce, Jarocka została patronką parku i kiedy on się pojawił?

Tak naprawdę dzisiaj niewiele osób wie, że Irena Jarocka, która zmarła w styczniu 2012 roku, ostatnie lata swojego życia mieszkała właśnie na Białołęce, nieopodal lasku przy ul. Leśnej Polanki. Tam lubiła spacerować, spędzać czas. Dlatego dwa lata później, Fundacja im. Ireny Jarockiej zaproponowała nadanie temu miejscu jej imienia. Przeprowadzono sondę wśród internautów, którzy oczywiście byli na „tak”, Rada Dzielnicy zawnioskowała do stołecznego ratusza i dzisiaj jedno z ulubionych miejsc mieszkańców ma wspaniałą patronkę.

Teren jest w pełni zagospodarowany i posiada nie tylko alejki spacerowe i ławki, ale również boisko do koszykówki, stoły do ping-ponga oraz szachów, siłownię plenerową i zestawy do street workoutu. Romantycznego charakteru temu miejscu nadają mostki nad kanałem Winnickim łączące park z kompleksem leśnym. Miejsce jest lubiane i licznie odwiedzane przez mieszkańców – opisuje Fundacja im. Ireny Jarockiej ciesząc się z decyzji stołecznych radnych.

Kolejna zmiana na mapie dzielnicy po ostatniej sesji Rady Miasta dotyczy ulicy odchodzącej od Ślepej. Teraz nosi ona nazwę:  ul. Różopole.

 

Grafiki: UD Białołęka
Foto: You Tube

  

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content