Białołęka: Pszczoły wędrowniczki na miejsce odpoczynku wybrały znak drogowy

Wędrowny rój pszczół najwyraźniej zmęczył się wiosenną podróżą i… przysiadł na znaku drogowym na Żeraniu.

Kilka dni temu w południe, strażnicy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie o roju pszczół, który przysiadł na znaku drogowym nieopodal kościoła przy ul. Modlińskiej.

Funkcjonariusze podjęli interwencję, bo rozdrażnione owady mogą dotkliwie użądlić . Sprawdzili okolice kościoła i ustalili, że pszczoły wybrały na miejsce postoju znak „droga tylko dla rowerów” na początku ścieżki rowerowej. W górnej części tarczy roiło się około dwóch tysięcy owadów. Wezwano pszczelarza. Na szczęście owady były spokojne, być może zmęczone przelotem.

Wybrały na odpoczynek ciekawe miejsce. Zupełnie jakby zamierzały przesiąść się na rowery – żartuje strażniczka, która przeprowadzała interwencję.
Pszczelarz ubrany w specjalny strój ochronny odłowił rój i przewiózł go do pasieki. Pszczoły podróżniczki zyskały nowy dom, gdzie będą mogły spokojnie produkować miód.

Źródło: Straż Miejska

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content