Bieg pachnący czekoladą

Po raz dwunasty miłośnicy sportu i rekreacji spotkali się na Pradze-Południe, aby cieszyć się z najsłodszej rywalizacji biegowej. Najsłodszej, bo Bieg Wedla powszechnie już jest nazywany „biegiem pachnącym czekoladą”…

W sobotę, 18 lutego, już od rana na uczestników biegu czekały nagrody i trofea. Trwało przeszkolenie wolontariuszy, którzy pomagali przy imprezie.

W alejkach Parku Skaryszewskiego im. I.J. Paderewskiego trenowali zawodnicy Nordic Walking. Ciasno zrobiło się przy punkcie marszu i biegów na orientację. A przy Muszli Koncertowej pakiety i i numery startowe odbierali biegacze.

Imprezę rozpoczął wyścig Nordic Walking. Poszło w ruch 160 kijków (80 zawodników).

W klasyfikacji open Nordic Walking zwyciężył Michał Osiński przed Maciejem Karasińskim i Krzysztofem Jurkitewiczem.

Po dopełnieniu formalności na trasy ruszyli zawodnicy Marszu i Biegu na Orientację oraz O-run.

„Mieszkaniec” szczególnie kibicował zawodnikom biegu na 1,8 km. Dla najszybszego biegacza i biegaczki na tym dystansie ufundowaliśmy puchary. O zwycięstwo walczyło blisko 60 biegaczy.

Na tym dystansie zwyciężył Miłosz Ośko przed Gustawem Szrajnerem i Olgą Grabowską. Na podium stanęli także Wiktor Frydrych, Natalia Życzyńska i Kamila Gierasimowicz. Laureatom nagrody wręczali: Robert Nowosielski (syn naszego nieżyjącego Nadredaktora Wiesława, były Mistrz Polski w biegu na 800 m), sekretarz redakcji „Mieszkańca” Adam Rosiński i kierownik Biegu Wedla Andrzej Krochmal.

Najwięcej emocji wzbudzał bieg maluchów. Niektórym z zawodników towarzyszyli na trasie rodzice. Dystans 250 m pokonało ponad 60 małych biegaczy.

Najszybsi na tej trasie okazali się: Filip Romanowski, Julian Miller i Paweł Zień. Kolejne trzy lokaty zajęły najszybsze przedstawicielki płci pięknej – Oliwia Żełaniec, Elena Cieślińska i Maja Nowakowska. Nagrody wręczane przez przedstawiciela partnera tytularnego imprezy, markę E.Wedel, sprawiały wiele radości (szczególnie okolicznościowe torciki wedlowskie).

Wreszcie nastąpiły starty dużych biegów – na 5,4 oraz 9 km.

Najdłuższy dystans był nam znowu bardzo bliski, gdyż mieliśmy tam swoją małą drużynę… Pod szyldem mieszkaniec.pl wystartował Grzegorz Nowosielski (wnuk śp. Nadredaktora Wiesława) i jego kolega Tomasz Bomba. Na zdjęciu tuż przed startem w towarzystwie Janusza Bukowskiego „Gazownika”, chyba najpopularniejszego stołecznego biegacza i organizatora amatorskich imprez biegowych (jego „Wybiegaj Sprawność” została wybrana najlepszą sportową imprezą Warszawy w 2014 r., Biegowym Wydarzeniem Roku 2015, a kilka miesięcy temu otrzymała w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” statuetkę w kategorii Serce dla Sportu).

Team Nowosielski & Bomba, czyli mieszkaniec.pl zajął bardzo dobre lokaty. W stawce ponad 450 zawodników Tomasz był dziesiąty, a Grzegorz przybiegł na siedemnastym miejscu. Gratujemy Rodzinie „Mieszkańca”!

A skoro o rodzinie mowa, to Bieg Wedla jest prawdziwie rodzinną imprezą. Obojętnie, czy biegaczami są maluchy, jak w przypadku synów Tomasza Jarosza z Portalu Twoja-Praga (na środkowym zdjęciu z rodziną), czy biegaczami są rodzice, którzy swoje pociechy zabrali na trasę…

Dodatkową atrakcją biegu, który wypada w karnawale, był konkurs na najlepsze biegowe przebranie. Subiektywnym werdyktem organizatorów tę rywalizację wygrała sześcioletnia Antosia Gogół przebrana za „truskawkową czekoladę Wedla”..

Zresztą dodatkowych atrakcji nie brakowało, gdyż rośnie liczba fakultatywnych kategorii nagradzanych w Biegu Wedla. Na zdjęciu laureaci kategorii „Kamionek” (puchary wręczała Dorota Jankowska-Lamcha przewodnicząca Samorządu Kamionka) wraz z laureatami kategorii „Wedel” (puchary wręczał Andrzej Krochmal). Podwójnym zwycięzcą w tych kategoriach został Jacek Karwowski. Puchary wybiegali także Magdalena Dobaj-Zerek, Katarzyna Jamiołkowska, Grzegorz Olesiński, Adam Macugowski, Iwona Janus i Bożena Chmielewska.

Tradycyjnie już w dodatkowej klasyfikacji K-35 specjalne puchary dla kobiet ufundowała Katarzyna Olszewska, wiceprzewodnicząca rady Pragi-Południe. W pierwszym biegu ten puchar wygrała Katarzyna Wesołowska (na zdjęciu), a w drugim Danuta Gomolińska.

Zaś szef stołecznej komisji sportu Paweł Lech ufundował puchar dla najszybszego mężczyzny biegu na 9 km w klasyfikacji M-50. Puchar ten otrzymał Marek Dzięgielewski, który w obydwu dużych biegach uplasował się na trzecich lokatach.

Bohaterem dnia został Michał Bernadelli, który zwyciężył w obydwu dużych biegach. Jak wspomnieliśmy dwa razy na najniższym podium stanął Marek Dzięgielewski, zaś drugie miejsca wywalczyli Wojciech Kopeć (na 5,4 km) i Rafał Szymborski.

Po dekoracjach przyszedł czas na losowanie różnych nagród ufundowanych przez sponsorów i partnerów XII Biegu Wedla – m.in. ciast od „Misianki”, eleganckiej kolacji od „Figaro”, czy pakietów startowych w innych biegach.

Bieg Wedla klasyfikowany jest w Lidze Festiwalu Biegów. „Mieszkaniec” objął tę edycję imprezy patronatem medialnym. Głównymi organizatorami Biegu Wedla są Oddział PTTK Warszawa-Praga, Mazowiecka Komisja Imprez na Orientację PTTK, HKT Trep PTTK. Patronami honorowymi imprezy są Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe oraz Samorząd Kamionka, zaś partnerami m.in. CPK Praga-Południe i KS Drukarz Warszawa. Partnerem tytularnym, oczywiście, marka E.Wedel.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl