Bilety będą tańsze!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy i okolic. Także dla turystów odwiedzających stolicę. Od czerwca mają być tańsze bilety komunikacji miejskiej.

Niestety, stanieją tylko bilety okresowe. Niemniej w kieszeni pasażera z takim biletem rocznie pozostanie ponad trzysta złotych.

Zmiany w opłatach zapowiedział stołeczny Ratusz. Propozycja wymaga stosownej uchwały rady Warszawy. Obniżka będzie dotyczyła zarówno 1.strefy, jak i 2.

O 30 zł potanieją bilety 30-dniowe, a o 76 zł 90-dniowe. Zmian ma być więcej. Zostaną wprowadzone bilety trzydniowe – 36 zł w 1.strefie i 57 zł w obydwu strefach. Pojawi się także ulgowy, przesiadkowy bilet grupowy. To ma być istotna zmiana dla placówek oświatowych – jeden kartonik dla 10 młodych pasażerów ma kosztować 22 zł. Co prawda, jak w lutym zapowiadał Ratusz, od 1 września uczniowie stołecznych podstawówek (i gimnazjów) mają podróżować za darmo.

 

 

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content