Ból kolana po 60. roku życia?  Sprawdź, jak możesz uzyskać ulgę!

Czy ból kolana nie daje Ci spokoju, a dotychczasowe metody nie przynoszą ulgi? Mamy dla Ciebie dobre wieści! Istnieje bezpłatna metoda leczenia, która może Ci pomóc. Chodzi o zabieg nazywany kriolezją, dostępny w ramach NFZ.

Co to jest kriolezja?

Kriolezja to specjalny zabieg, który pomaga zmniejszyć ból kolana. Polega on na “zamrożeniu” bolących nerwów w okolicy kolana. Zabieg jest prosty i nie wymaga hospitalizacji, co oznacza, że po jego wykonaniu możesz wrócić do domu.

Kto może skorzystać z tego zabiegu?

Zabieg jest szczególnie polecany dla osób po 60. roku życia, które odczuwają silny ból, głównie z wewnętrznej strony kolana. Zazwyczaj jest to związane z chorobą zwyrodnieniową, czyli naturalnym procesem starzenia się stawów.

Jak można się zakwalifikować?

Aby skorzystać z zabiegu, potrzebujesz skierowania do poradni ortopedycznej w ramach NFZ. Skierowanie takie uzyskasz od lekarza rodzinnego. Kolejny etap to kwalifikacja przez ortopedę. Lekarz przeprowadzi proste badanie, aby upewnić się, że to właśnie choroba zwyrodnieniowa jest przyczyną Twojego bólu. Może też zlecić wykonanie zdjęć rentgenowskich kolana. Jeśli wszystko będzie w porządku, otrzymasz termin zabiegu.

Czy to bezpieczne?

Tak, zabieg jest bezpieczny. Choć po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki czy krwiak, to poważne powikłania są bardzo rzadkie. Wszystkie szczegóły oraz potencjalne ryzyko zostaną Ci dokładnie wyjaśnione podczas wizyty u lekarza.

Jakie są efekty?

Dzięki zabiegowi kriolezji możesz doświadczyć znacznego złagodzenia bólu, nawet o ponad połowę, co przekłada się na większy komfort życia codziennego. Ulgę można odczuwać zazwyczaj przez co najmniej rok. Dodatkowym atutem jest fakt, że zabieg jest małoinwazyjny i nie obciążający dla organizmu.

W przychodni Reh-Medica przeprowadzono już ponad 100 takich zabiegów w ciągu ostatniego roku, w większości z przypadków z dobrymi i bardzo dobrymi rezultatami.

lek. Michał Bartoszewicz
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
W Reh-Medica, ul. Fieldorfa 18 zajmuje się m.in leczeniem bólu kolana

Tekst sponsorowany Reh-Medica

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content