Boli bark? Może od wątroby!
Coraz więcej pań korzysta z bogatej, wszechstronnej oferty BORAMEDu i są zadowolone z otrzymanej pomocy.
Nie chodzi tylko o problemy przyszłych i młodych mam, choć to bardzo mocna strona tej placówki: od bezinwazyjnej diagnostyki prenatalnej na ultranowoczesnym sprzęcie, przez świetną opiekę ginekologów i pediatrów, aż po wyjątkowy zespół fizjoterapeutów, w którym każdy ma swoją szczególną specjalizację, zaś różnorodne problemy pań w każdym wieku są domeną całej grupy terapeutek.
Indywidualne przygotowanie do porodu, potem szybki powrót do sprawności i dobrej formy w połogu. Diagnostyka, rehabilitacja noworodków – schorzenia ortopedyczne, neurologiczne, nieprawidłowe napięcie mięśniowe. To dla maluszków; dzieci starsze otrzymają pomoc w przypadku wad postawy, urazów, rozmaitych wad wrodzonych i nabytych.
Panie w każdym wieku (ale nie tylko panie) cierpiące na problemy miednicy, na przykład nietrzymanie moczu, stolca, zaparcia, brudzenie bielizny, bóle, napięcia, problemy i komplikacje pooperacyjne (u panów m.in. po operacjach prostaty czy problemach z erekcją), znajdą tu skutecznych terapeutów, taktownych, ze wspaniałym, indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, bez względu na jego wiek i rodzaj krępującego schorzenia. Tu z ochotą leczą się nawet dziewięćdziesięciolatki! Nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno, by poprawić sobie komfort życia i pozbyć się wstydliwych dolegliwości! Skoro męczy cię od tak dawna – uwierz, nie minie samo z siebie. Wystarczy umówić wizytę (podczas zapisu lepiej podać konkretnie rodzaj dolegliwości), a uprzejma pani rejestratorka skieruje cię do odpowiedniego specjalisty. Ten na pierwszej wizycie, na którą należy przynieść wszelkie badania, wyniki, zdjęcia, postawi diagnozę (czasem potrzebna będzie dodatkowa konsultacja u lekarza specjalisty lub np. aktualne USG), a następnie ułoży indywidualny program zabiegów, gwarantujący szybką ulgę. Przekonaj się, to działa!
W naszym cyklu prezentującym każdego z terapeutów, pracujących w BORAMEDzie, dziś przedstawiamy kolejną postać. To , magister II Wydziału Lekarskiego, Oddział Fizjoterapii (licencjat na AWF w Gdańsku) który teraz kończy podyplomowe studia w znakomitej, belgijskiej szkole fizjoterapii (Flanders International College of Osteopathy). Dodatkowo, ukończył wiele kursów krajowych i międzynarodowych, dających mu pogłębioną i poszerzoną, wszechstronną wiedzę, m.in. Ortopedyczną Medycynę Manualną (International Academy of Orthopeadic Medicine) czy Manipulację Powięzi (Association Fascial Manipulation).
– Jest Pan osteopatą, to bardzo kosztowny kierunek studiów.
– Studia podyplomowe z zakresu medycyny osteopatycznej rzeczywiście są kosztowne, co jest związane z 5-letnim czasem ich trwania oraz międzynarodową kadrą wykładowców. To inwestycja we własną wiedzę i umiejętności, które świetnie sprawdzają się w skutecznej pracy z pacjentem. Osteopatia jest uznanym system. Główny nacisk kładzie się tu na strukturalną i funkcjonalną integralność ludzkiego ciała. Podstawowym założeniem leczenia osteopatycznego jest znalezienie i wyeliminowanie pierwotnej przyczyny, a nie tylko objawu, z którym zgłasza się pacjent. Chodzi o to, by efekty terapii były długotrwałe.
– Boli mnie bark. Dlaczego mam iść właśnie do osteopaty?
– To może być uszkodzenie strukturalne w samym stawie, ale niekoniecznie. Ból barku może być wynikiem dużych napięć w obrębie wątroby czy przepony, co powoduje ograniczenie ruchomości po powięzi. Może to być też wynik skręconego przed laty stawu skokowego. Choć tak odległy, może również wpływać również na zaburzenie czynności w stawie ramiennym. Może to być problem z łopatką, która, gdy nie rusza się prawidłowo, również może dawać objawy bólowe w tej okolicy. Możliwości jest wiele. Na przykład zaburzenia napięciowe w obrębie narządów wewnętrznych mogą powodować bóle kręgosłupa! Osteopatia szuka przyczyn i dzięki bardzo pogłębionej wiedzy oraz praktyce osteopatów je znajduje. Prawidłowa diagnoza to ogromny krok w drodze do sukcesu. Terapia osteopatyczna to leczenie z efektem trwałym. Zwykła rehabilitacja to wspaniałe działanie, lecz osteopatia daje nam nieco więcej narzędzi terapeutycznych poprzez globalne spojrzenie na ciało pacjenta i powiązania w nim zachodzące. Dlatego ją wybrałem.
– Doskonale rozumie Pan problemy sportowców.
– Moje główne zainteresowania zawodowe to dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych. W dodatku sam jestem bardzo aktywnym sportowcem i te problemy znam nie tylko z teorii, ale i z praktyki. Zapraszam sportowców w każdym wieku, także młodzież, amatorów i sportowców zawodowych. Mój najstarszy pacjent miał 93 lata, cierpiał na bóle kolan, wynikające z wieku i ze zwyrodnień. Chrząstka była w nienajlepszym stanie, ale okazało się, że przyczyna bólu leżała zupełnie gdzie indziej: chodziło o zaburzone napięcie w obrębie mięśni czworogłowych. Doszło do lekkiego przykurczu i stałego ucisku na rzepkę. Problem został rozpoznany, zdiagnozowany, podjęliśmy terapię. Udało mu się pomóc, był bardzo szczęśliwy z odzyskanej swobody ruchu.
– Proszę powiedzieć kilka słów o sobie.
– Poza zainteresowaniami związanymi bezpośrednio z wykonywaniem zawodu, moją pasją jest sport. Aktywnie od dłuższego czasu uprawiam sporty siłowe i bieganie. Ponadto interesuję się dietetyką i jej rolą w aspekcie prozdrowotnym oraz psychologią. Prywatnie uwielbiam podróże oraz kuchnię śródziemnomorską. (AS 2017)