BORAMED dla całej rodziny

Boramed jest znany zwłaszcza jako centrum diagnostyki płodu i chorób kobiecych, a w szerszym aspekcie – jako centrum medyczne dla całej rodziny. Oznacza to, że zaprasza pacjentów w każdym wieku, a dla seniorów są zawsze specjalne zniżki.

Nie chodzi tylko o problemy przyszłych i młodych mam, choć to bardzo mocna strona tej placówki:  od bezinwazyjnej diagnostyki prenatalnej na ultranowoczesnym sprzęcie po świetną opiekę ginekologów i pediatrów.

Warto zasięgnąć konsultacji czy poszukać diagnozy u specjalistów z dziedziny kardiologii. BORAMED ma ich „z najwyższej półki”.  Niezwykle kompetentni, z dużą wiedzą i doświadczeniem, otoczą opieką pacjentów nie tylko z problemami serca czy nadciśnieniem. To tu, w jednym miejscu, pracują lekarze z renomowanych warszawskich klinik, a na ich konsultację nie trzeba czekać miesiącami! Poza tym, do ich dyspozycji są na miejscu bardzo nowoczesne aparaty, m.in. do EKG, echa serca czy Holtera. W świetnie wyposażonej pracowni można wykonać analizy i szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Nie czekasz ryzykując swoim zdrowiem, które, raz utracone, niełatwo odzyskać. Tu wszystko dzieje się szybko i nadzwyczaj kompetentnie.

Dodajmy do tego wspaniałych okulistów, którzy nie tylko znakomicie dobiorą okulary nawet w przypadku trudnych wad wzroku, ale też diagnozują i leczą wiele chorób oka, także rzadkich i skomplikowanych.

W sumie, BORAMED skupia specjalistów z ponad 30 dziedzin medycyny. Jest przygotowany nawet na bardzo trudne przypadki. Szczegóły – na stronie internetowej www.boramed.pl.

Jedną z najmocniejszych stron tej placówki, szeroko znanej i uznanej nawet daleko poza granicami Warszawy, jest wyjątkowy zespół fizjoterapeutów, w którym każdy ma swoją szczególną specjalizację. Kobiety wiedzą, że na różnorodne problemy pań w każdym wieku znakomicie pomaga cała grupa wyspecjalizowanych terapeutek. Tu nie sprawdzają się stereotypy o tym, co kobieta musi „przecierpieć” w ciąży i połogu – wie o tym mnóstwo szczęśliwych mam, pacjentek BORAMEDU, które znakomicie przygotowane do porodu, otrzymały też zaskakująco skuteczną pomoc, by dojść do siebie w połogu. Nie sprawdzają się też inne – że kobieta z wiekiem musi być przygotowana na problemy z nietrzymaniem moczu, bólem stawów i kręgosłupa, znacznie obniżoną sprawnością ruchową. Nie musi! Nie wierzycie? Spytajcie szczęśliwe pacjentki tutejszej rehabilitacji, także te po dziewięćdziesiątce!

Skuteczna rehabilitacja adresowana jest również do panów w każdym wieku, także w związku ze specyficznymi, męskimi problemami.

Adam Tarczoń

Kręgosłup daje znać o sobie niemal każdemu z nas, dzieciom i dorosłym w każdym wieku. Od niedawna w BORAMEDzie przyjmuje prawdziwy skarb: Adam Tarczoń, specjalista od wszelakich schorzeń i dolegliwości kręgosłupa z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem w zawodzie!

Wychowałem się w rodzinie lotniczej, lecz wbrew tradycjom interesowało mnie pogranicze sportu i medycyny, czyli – rehabilitacja. Z czasem zacząłem się szczególnie interesować kręgosłupem. Pięć lat po dyplomie postanowiłem zobaczyć, jak mogę pogłębić swoją wiedzę o terapii kręgosłupa. Podróżowałem i kształciłem się – od Nowego Jorku po Europę. Najciekawiej było w klinice w Popradzie – bardzo wiele nauczyłem się od wybitnego profesora Josefa Rosiny. Terapia manualna kręgosłupa to nadal moja pasja, którą rozwijam i chyba nigdy nie przestanę! Wspaniałe jest, że to dziedzina, która bardzo szybko, nieustannie się rozwija i, co dla pacjentów ważne, zwykle przynosi natychmiastowe efekty. W dzisiejszych czasach, gdy nie każdy może poświęcić dwa tygodnie na rehabilitację, ta terapia jest poszukiwana właśnie dzięki tej bardzo szybkiej uldze, 1 czy 2 dni

– Dlaczego po prostu nie skorzystać z masażu?

Masażem można wspaniale rozluźnić mięśnie, ale nie odblokuje on więzadeł, nie odblokuje dokładnie miejsc przykurczów w obrębie kręgosłupa, co poprzez ucisk na nerwy może dawać promieniowanie na bark (np. rwa barkowa, zespół cieśni nadgarstka), czy na odcinek lędźwiowy kręgosłupa, mogący dawać objawy bólowe w nogach, np. ból łydki. Masaż przynosi ulgę, ale problem ustępuje tylko na jakiś czas. Terapia manualna dąży do wykrycia przyczyny. Nie chodzi – na przykład w tych przypadkach – o masaż łydki lub barku, lecz przede wszystkim o pracę z kręgosłupem. Leczenie objawowe sprawi, że ból czy napięcie powrócą. Najważniejsze, to znaleźć przyczynę, a potem jak najszybciej ją usunąć. Masaż znakomicie rozluźnia, udrażnia naczynia limfatyczne, przywraca tonus mięśniowy, natomiast terapia manualna ma na celu odblokowanie problematycznych miejsc, zajmując się obszarami troszkę bliższymi stawom, jak więzadła, torebki stawowe, które blokują się przez długotrwałe napięcie mięśniowe.

– Czyli nieprawidłowa sylwetka, nieprawidłowy sposób siedzenia przy biurku lub za kierownicą, mogą przez niewłaściwe ułożenie mięśni, spowodować przykurcze i bolesne konsekwencje?

Dokładnie tak. To jest bardzo częste u osób, które długo pracują w jednej pozycji. To także problem dentystek, fryzjerek, wielu innych osób. Moi pacjenci to zarówno dzieci, młodzież w okresie szybkiego wzrostu, studenci po sesji, ale też osoby starsze. Brak przerw w pracy, lekceważenie banalnego z pozoru bólu między łopatkami, przypisywanie go zmęczeniu, to błąd. Zawsze zachęcam do profilaktyki. Nawet kilka minut umiejętnej, nie forsującej gimnastyki dziennie, to świetna rzecz dla naszych kręgosłupów. Chętnie wskażę, jak to robić! Poza tym – każda okazja jest dobra, by korzystać z ruchu. Ja sam jeżdżę na rowerze o wiele częściej, niż samochodem. Polecam! (AS 2017)


Boramed Centrum Medyczne

Bora-Komorowskiego 21 lok. 307 (wejście w pasażu handlowym)

tel. 22 250 15 77


Boramed REHABILTACJIA

Fieldorfa 10 lok.315 (wejście w pasażu handlowym)

tel. 22 250 15 77

Beli Bartoka 8 lok. U-1 (wejście od ul. KEN – metro Ursynów)

tel.22 53 53 600


www.boramed.pl

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content