Opieka prenatalna

Troska o dziecko nie zaczyna się w momencie jego przyjścia na świat. Współczesna medycyna prężnie rozwija diagnostykę prenatalną, szczególny nacisk kładąc na to, by nie zakłócać spokoju samego dziecka. Chodzi o coraz bardziej cenioną przez rodziców diagnostykę nieinwazyjną, czyli badania USG i krwi obwodowej matki. Na podstawie uzyskanych wyników uprawniony lekarz stawia diagnozę, a gdy to niezbędne, zaleca dalsze, pogłębione badania.

Oczywiście, medycyna nadal nie dysponuje takim badaniem, które zagwarantuje urodzenie zdrowego dziecka. Jednak obecnie już ponad połowa ciężarnych decyduje się, by korzystać z bezinwazyjnej diagnostyki prenatalnej.

Niektóre z tych badań zleca lekarz, zwykle gdy rodzina ma obciążenia genetyczne, gdy wiek matki dziecka przekracza 35. rok życia, lecz nie tylko. Mimo tych zasad, każda ciężarna może zrobić takie badania, by wykluczyć pewne zagrożenia i nie martwić się na zapas.

BORAMED, w trosce o przyszłe i obecne mamy, oferuje nie tylko wysokospecjalistyczną kadrę fizjoterapeutów o rozmaitych specjalizacjach, z uprawnieniami do niesienia pomocy dzieciom już od niemowlęctwa, pomaga też ich mamom jeszcze przed porodem (przygotowanie do porodu, terapie pomagające usunąć rozmaite dolegliwości, od bólowych po refluks czy migreny) oraz po porodzie (blizna po cesarskim cięciu, szybkie odzyskanie zdrowia i kondycji po porodach siłami natury). Jednak największą troską każdej mamy jest to, czy dziecko będzie zdrowe.

O ile doświadczony w pracy z kobietami w okresie okołoporodowym terapeuta potrafi znakomicie przygotować organizm kobiety do jak najbardziej komfortowego przejścia czasu ciąży i jak najbezpieczniejszego porodu, w trosce o mamę i o dziecko, o tyle nie zastąpi on lekarza, zlecającego oraz interpretującego nieinwazyjne badania prenatalne. Warto o nich poważnie pomyśleć.

Co oferuje BORAMED? Świetnych lekarzy i bardzo nowoczesną aparaturę, bezpieczną dla mamy i dla dziecka. Dzięki współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia można wykonać bezpłatnie dla ubezpieczonych, zgodnie ze wskazaniem lekarskim, wiele badań prenatalnych, między innymi:

USG połówkowe, przez wielu lekarzy uważane za najważniejsze badanie prenatalne w ciąży. Podczas tego badania lekarz mierzy, ocenia skrupulatnie i analizuje dosłownie całe ciało dziecka, od stóp, a nawet od paluszków, po sam czubek głowy. Chodzi o dokładne zbadanie anatomii dziecka, a co za tym idzie, ocenę rozwoju i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości.

– ważne badanie to USG genetyczne i test PAPP-A (Pregnancy-associated plasma protein-A) podwójny, z USG genetycznym i kalkulacją ryzyka wystąpienia wad genetycznych. To dodatkowe badanie markerów we krwi matki, między jedenastym a trzynastym tygodniem ciąży. W pobranej od matki próbce krwi oznacza się poziom dwóch białek: wolnej podjednostki beta-HCG oraz białka PAPP-A. Ważne, aby to badanie było wykonane na odpowiednim sprzęcie laboratoryjnym, jak w BORAMEDzie, ponieważ tylko wtedy wynik testu jest wiarygodny. Bardzo wielu lekarzy zaleca wykonanie tego badania bez względu na wiek matki.

Gdy zachodzi taka potrzeba, na wyraźne zalecenie lekarza (pogłębiona diagnoza lub wskazania terapeutyczne) można tu wykonać amniopunkcję, także z szybkim testem FISH (Fluorescent In Situ Hybridization) – techniką cytogenetyczną, służącą do wykrywania w badanym materiale genetycznym określonej sekwencji DNA za pomocą fluorescencyjnych sond DNA.

Poza zwykłym USG w różnych okresach ciąży BORAMED oferuje też bezpieczne USG trójwymiarowe (3D i4D), także w ciąży mnogiej, a na życzenie – nagranie na DVD.

Oczekując dziecka, warto się do tego wydarzenia przygotować w sposób szczególny. Piękny pokoik, wygodne łóżeczko, śliczne zabawki oraz wiele urządzeń, zapewniających dziecku bezpieczny sen i pogodny, kreatywny dzień, to nie wszystko, co możemy dziecku dać. Dbajmy o nie nawet, zanim jeszcze się urodzi. Współczesna medycyna bardzo nam to ułatwia.

Uwaga! W przypadku wskazań lekarskich niektóre z wymienionych badań wykonuje się w BORAMEDzie w ramach kontraktów z NFZ!

W ramach realizowanego w BORAMEDzie Programu Badań Prenatalnych można skorzystać, dla bezpieczeństwa matki i dziecka, z badań nieinwazyjnych czy amniopunkcji, o których szczegółowo piszemy powyżej. Placówka, prowadząc wnikliwą, wszechstronną opiekę prenatalną, a także pomagając po porodzie, zarówno fizjologicznym jak też rozwiązanym przez cesarskie cięcie, posiada ogromne doświadczenie i świetną kadrę. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno mamy, jak i dziecka, także w okresie prenatalnym, dobrze jest o tym pamiętać.


Uwaga! Sprawdź swoje zdrowie! Fizjoterapeuta bezpłatnie Cię zbada i da konieczne wskazówki! Zgłoś się w dniach 21.01. – 07.02.2018, tel. 22 250 15 77. Liczba miejsc ograniczona.
Świadczeniodawca wskazuje fizjoterapeutów do konsultacji decyduje o ilości miejsc.


Po szczegóły zapraszamy na stronę www.boramed.pl.
Zapraszamy też do poznania naszych propozycji bezpośrednio w placówce BORAMED przy ul. Bora Komorowskiego 21 lub telefonicznie nr 22 250 15 77.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content