BORAMED – wszystko na miejscu!

Największym powodzeniem wśród pacjentów cieszą się te placówki, w których można bez biegania po mieście rozwiązać niemal każdy problem: od wszelkich analiz, prześwietleń, badań, przez trafne diagnozy doskonałego specjalisty, aż po kompleksowe leczenie, z rehabilitacją włącznie. Czyli – BORAMED.

Obejmuje to szeroki wachlarz profesjonalnych, medycznych działań w schorzeniach wrodzonych, przewlekłych, nabytych, stanach przed i pooperacyjnych. Służy także poprawie kondycji i jakości życia, czasem estetyce czy dobrej formie. Adresowane jest do kobiet, mężczyzn, dzieci (od noworodków) i osób starszych, bez limitu wieku.

Bogate spektrum działań BORAMEDu, o którym można przeczytać na stronie boramed.pl, obejmuje nie tylko słynną fizjoterapię o bardzo wielu zróżnicowanych specjalizacjach i dowiedzionej skuteczności. Dziś kilka słów o tym, co jest tak pomocne i ważne dla pacjentów: o radiologii.

Dziś jedną z podstawowych form diagnozowania jest obraz. Od rozpoznania choroby i śledzenia skutków leczenia po obrazowanie i wykrywanie ew. powikłań i komplikacji. Bardzo ważna jest jakość aparatury – w BORAMEDzie – nowoczesnej, bezpiecznej, bardzo wysokiej jakości. BORAMED zaprasza na ponad 20 specjalistycznych rodzajów USG (proszę zawsze pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do badania; szczegóły na stronie lub w placówce), do tego m.in. USG Doppler wątroby, tętnic szyjnych i kręgowych, kończyn górnych i dolnych.


Uwaga promocja! W dniach 10-15.07 obowiązuje 25% rabatu na każde usg internistyczne i ortopedyczne, a każdy, kto z niego skorzysta, dodatkowo otrzyma darmową konsultację u rehabilitanta!*


Joanna Sawicka

Zespół specjalistów wykonuje badania dzieci i dorosłych: doktorzy Tomasz Zieliński (pracuje też w Zakładzie Radiologii Szpitala Pediatrycznego WUM ul. Żwirki i Wigury), Michał Armata (CZD), Grzegorz Wawrzynowski, specjalizujący się w USG ogólnym oraz żył i tętnic. Są dwie panie: dr Olga Godlewska-Michalec, która specjalizuje się w usg internistycznym a w szczególności w usg piersi i dr Joanna Sawicka (diagnostyka ultrasonograficzna; specjalizacja z radiologii i diagnostyki obrazowej w Wojskowym Instytucie Medycznym). To z nią dzisiaj rozmawiamy.

Jak ważna jest diagnostyka radiologiczna?

– Bardzo! To nieodłączny element procesu diagnostycznego, obok badania klinicznego i badań laboratoryjnych. Ultrasonografia, którą się zajmuję w BORAMEDzie, sprawdza się w diagnostyce patologii każdego układu, np. mięśniowo-szkieletowego: dziś wiele osób w każdym wieku uprawia sport, biega itp., nie zawsze z instruktorem i na miarę swoich możliwości; to prosta droga do zmian w organizmie, które można rozpoznać przy pomocy ultrasonografii zanim zaczną powodować poważne dolegliwości.

Jest Pani znakomicie wykształcona, doświadczona. Czym zajmuje się Pani, jako diagnosta w BORAMEDzie?

– Szerokim spektrum badań: diagnostyką chorób tarczycy, jamy brzusznej, jąder, tkanek miękkich, układu mięśniowo-szkieletowego, w tym profilaktyką dysplazji stawów biodrowych u dzieci. Muszę mieć pewność, że jeśli coś wykonuję, robię to dobrze. Diagnostyka obrazowa to świetna dziedzina, wspierająca cały proces diagnostyczny, pozwalająca na wdrożenie celowanego leczenia. Współpracuję z lekarzami z BORAMEDu, a rehabilitanci często przysyłają swoich pacjentów: ukierunkowuję ich, sporządzam opis, dołączam zdjęcia.

To duży udział w dochodzeniu pacjentów do zdrowia…

– Zdecydowanie! Bez trafnej diagnozy nie ma skutecznej terapii.

Zwieńczeniem wielu terapii jest rehabilitacja, wspierająca powrót do sprawności i dobrej formy, pomocna w stanach okołooperacyjnych, doraźnych dolegliwościach, problemach neurologicznych czy pediatrycznych. Zdaniem pani Aleksandry Rynowieckiej (BORAMED), osteopatki pracującej z pacjentami od 3 r.ż., diagnostyka radiologiczna jest pomocna w pracy fizjoterapeutów, zwłaszcza w stanach pourazowych.

Opinię tę potwierdza osteopata Maciej Zawadzki (BORAMED) podkreślając niezbędność radiologii w przypadku niejednoznacznej diagnostyki funkcjonalnej pacjenta. Badanie rtg czy usg pozwala dokładnie zdiagnozować trudny problem. Ważne, by odpowiednio dobrać badanie, ponieważ na przykład rtg obrazuje inaczej, niż usg.

Aleksandra Rynowiecka podkreśla, że BORAMED ma nowoczesną, bezpieczną aparaturę; ważna jest też szybkość działania i pełne opisy zdjęć. Jednym z ciekawszych, szczęśliwie rozwiązanych przez nią przypadków był problem pacjentki, która od dawna cierpiała na kłujący, opasujący ból wzdłuż żeber. Żadna diagnoza była trafna, podejrzewano nawet półpasiec. Pani Aleksandra rozszyfrowała zagadkę: przyczyną dolegliwości była… blizna na szyi, która spowodowała przykurcz powięzi, wynikający z tego ból i narastające komplikacje. Już po siódmym spotkaniu nastąpiła wielka poprawa, a ból ustąpił!

Maciej Zawadzki jest zdania, że każdy pacjent stanowi osobne wyzwanie, a myślenie stereotypami może tylko szkodzić.

Osteopatia zakłada otwartość na nowe informacje, na kompleksowe, indywidualne podejście do każdego przypadku, bo za nim stoi cierpiący, czekający na pomoc człowiek.


* ilość miejsc ograniczona/o każdorazowej ilości przyjęć do lekarzy specjalizacji objętej promocją decyduje świadczeniodawca.

 

Boramed Centrum Medyczne
ul. Bora-Komorowskiego 21 lok. 307 (wejście w pasażu handlowym)
tel. 22 250 15 77

Boramed REHABILTACJIA
ul. Fieldorfa 10 lok.315 (wejście w pasażu handlowym)
tel. 22 250 15 77

www.boramed.pl

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content