Budowa kanalizacji na Białołęce oraz w Wesołej

Na Białołęce prace związane z budową kanalizacji mają miejsce w północno-wschodnich rejonach dzielnicy, w ul. Kobiałka (obszar MSI* – Kobiałka), w tym na skrzyżowaniu z ul. Frachtową. Prace wymagają miejscowego zwężenia jezdni, ale ruch samochodowy jest możliwy. Roboty prowadzone są metodą bezwykopową – odbywają się w miejscach studni. Ulica jest zwężana na krótkich odcinkach.

Budowa kanalizacji ma miejsce także w zachodniej części dzielnicy, w rejonie skrzyżowania ulic Szawelskiej i Landwarowskiej (os. Buków, obszar MSI – Nowodwory) i potrwa w tym miejscu do połowy sierpnia. Później prace będą się toczyć w ulicy Przyrzecze pomiędzy Łanową a Szawelską. W trakcie prac mogą występować utrudnienia w ruchu. Wykonawca zapewni mieszkańcom dojazd do posesji. Po skończonych pracach związanych z kanalizacją, będzie odtwarzana nawierzchnia ulic. Drogi przez kilka godzin będą wyłączone z ruchu. Mieszkańcy mają być na bieżąco informowani o sytuacji.

W dzielnicy Wesoła powstanie natomiast 1,3 km sieci kanalizacyjnej oraz prawie 840 m nowej sieci wodociągowej. Prace będą prowadzone w ciągu ulic Krasickiego, Wschodniej, Zacisznej, Piaskowej oraz Dobrej. 65 m obecnej sieci wodociągowej zostanie przebudowane w ulicy Piaskowej. Wykonawca ma 15 miesięcy na realizację inwestycji. Prace powinny ruszyć w ciągu 2 tygodni od momentu zawarcia umowy (dokument podpisano 12 lipca 2022 r.).

– To od wielu lat oczekiwana inwestycja. Jeden z ostatnich nieskanalizowanych rejonów dzielnicy Wesoła, na granicy osiedli Zielona i Groszówka, będzie przyłączony do sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej. Inwestycje MPWiK w Wesołej są bardzo ważne ze względu m.in. na ekologiczny charakter naszej dzielnicy – mówi Krzysztof Kacprzak, zastępca burmistrza dzielnicy Wesoła.

MSI* – Miejski System Informacji. System lokalnego oznakowania m.st. Warszawy.

/om/

Źródło: UD Białołęka, Urząd m.st. Warszawy
Foto: pixabay.com, Urząd m.st. Warszawyerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content