Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Żołnierska – Zesłańców Polskich

Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Żołnierska – Zesłańców Polskich

Podpisana niedawno umowa na wykonanie projektu budowy ścieżki pieszo-rowerowej w Rembertowie wywołała  wśród mieszkańców wielkie emocje! Nowa trasa ma być wybudowana po południowej stronie ulicy Strażackiej.

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej podpisał kilka dni temu umowę na wykonanie projektu budowy tej właśnie drogi na odcinku Żołnierska – Zesłańców Polskich. Będzie to odcinek o długości 450 metrów. W tej chwili droga prowadzi przez las i nie ma tam nawet chodnika. Umowa obejmuje projekt budowy oraz pełnienie nadzoru autorskiego.

Problem polega na tym, że termin realizacji samego projektu to aż 16 miesięcy. Mieszkańcy wyrażają swoje oburzenie w komentarzach na portalach społecznościowych: to długi czas na tak krótki odcinek. Urzędnicy tłumaczą, że 16 miesięcy to czas potrzebny na uzyskanie pozwoleń i koniecznej dokumentacji.

Sprawa dziwi, tym bardziej że 16 miesięcy dotyczy samego projektu, a nie ukończenia inwestycji. Wielu komentatorów dodaje, że wciąż nie powstały inne obiecane drogi rowerowe. Urzędnicy bronią się, że to wina opieszałości projektantów.

Niemniej jednak wyżej wspomniana umowa to pierwszy sukces w dużym projekcie. Pozostaje mieć nadzieję, że mieszkańcy, którzy przez wiele miesięcy słali petycje do radnych w tej sprawie, wreszcie doczekają się realizacji i będą mogli bezpiecznie poruszać się po nowych ścieżkach pieszych i rowerowych.

Po zakończeniu etapu planowania przystąpimy do przetargów na realizację, dlatego na ten moment koszt całego przedsięwzięcia nie jest jeszcze znany – powiedział Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. – Planowany odcinek połączy istniejące dotąd ścieżki rowerowe. Zakończenie prac przewidywane jest w pierwszym półroczu 2025 roku.

BW 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content