Charytatywna Dzika Połówka

Przed nami bieg, jakiego jeszcze nie było. Pomysłodawcą Charytatywnej Dzikiej Połówki jest Dariusz Cieśliński, zaś współorganizatorem Kamil Werner. Spontaniczna akcja łączy ze sobą aktywność fizyczną z chęcią pomocy.

– Bieg jest w pełni opłacony przez nas, a 100% opłat startowych jest przeznaczone na rehabilitację Kuby. Do grona osób, które poniosą koszty dołączyła jeszcze nasza znajoma, mieszkająca na co dzień w Wielkiej Brytanii, Edyta Wycech. Założyliśmy sobie, że za każdą złotówkę „zainwestowaną” przez nas, chcemy żeby na konto Kuby wpłynęły cztery złote – mówi Kamil Werner.

Na starcie zlokalizowanym na polanie za ulicą Forsycji może stanąć każdy. Dystans, jaki przygotowali organizatorzy to półmaraton, czyli 21,097 km. Trasa poprowadzona została głównymi ścieżkami lasu w Choszczówce, a opłata startowa to minimum 40 złotych, ale można wpłacić dowolną większą kwotę.

– Zapraszamy osoby, które chciałyby pobiec, do zapisania się na nasz bieg. Nie trzeba przebiec półmaratonu. Można przyjść odebrać numer startowy i przebiec jedną pętlę (trasa biegu to dwie pętle – przyp. red), można przejść się po trasie, można przejechać ją na rowerze, a można też przyjść i fajnie spędzić czas, przy okazji wspierając rehabilitację Kuby – zaznacza Kamil Werner.

Sam bieg to tylko zachęta do wsparcia Jakuba Opońskiego.

– Kuba urodził się jako drugi bliźniak wcześniak. Doznał okołoporodowych wylewów krwi do mózgu, w wyniku czego ma zdiagnozowaną padaczkę lekooporną oraz mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Kuba nie potrafi samodzielnie siedzieć, nie pełza, nie raczkuje, nie chodzi. Aby zapewnić jak najlepszy rozwój Kubusia potrzebna jest intensywna, kompleksowa i stała rehabilitacja oraz sprzęt wspierający jego rozwój i umożliwiający mu poznawanie świata – przekonuje współorganizator wydarzenia.

Bieg Charytatywna Dzika Połówka rozpocznie się w niedzielę, 30 stycznia. Biuro zawodów będzie otwarte już od 8:30, zaś sam bieg, w którym będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 osób, rozpocznie się o godz. 10:00. Można zgłosić chęć udziału w wydarzeniu, zapisując się na nie tutaj: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/324,charytatywna-dzika-polowka.

/MK/

Źródło: Dziki Bieg, Fot. Emilia Opońska

  

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content