Co ze śniegiem na święta? Prognoza pogody

Do świąt został niewiele ponad tydzień, a za oknami robi się wiosennie. Co przewidują synoptycy na najbliższy czas? Okazuje się, że zima w grudniu to już była…

Krzysiek Piasecki z “Pogoda w stolicy, jak i w okolicy” zapowiada, że na ten moment już “z 90% pewnością można powiedzieć, że wigilia będzie ciepła (a nawet bardzo ciepła), a o białych krajobrazach niestety można zapomnieć. Co ciekawe, śniegu może zabraknąć nawet w górach, gdyż często występować będzie wiatr fenowy, a temperatura nawet wysoko w górach wzrastać będzie często powyżej 5-8°C. Z racji wysokości uprzywilejowane mogą być Tatry, ale nawet tam w niższych partiach śniegu może nie być.

Jeśli mówimy o Warszawie, to właściwie pewne już jest, że będzie ciepło. Prognozy wskazują nawet, że w wigilijny poranek temperatura wyraźnie przekroczyć może 10°C (mapa poniżej). Wiązki na poniższym wykresie rozjeżdżają się dopiero około 26. grudnia, dlatego dalsza sytuacja jest bardzo niepewna. Ochłodzenie może się pojawić po świętach, ale prawdopodobnie będzie to znów pogoda mroźna, ale bezśnieżna.”

Źródło: fb/Pogoda w stolicy, jak i w okolicy