Cooper po raz szósty

12 minut biegu, truchtu lub spaceru powie dużo o kondycji. Na ruchu przez właśnie taki czas polega Test Coopera. Pisząc krótko, chodzi o to, aby sprawdzić, jaki dystans każdy człowiek może pokonać w czasie 12 minut. W ubiegłorocznym Wiosennym Teście Coopera wzięło udział prawie stu młodych i starszych mieszkańców (udział jest bezpłatny).

Od kilku lat, dostępne dla wszystkich testy, organizowane są na Stadionie Sportowym Zespołu Szkół Nr 37 przy al. Stanów Zjednoczonych 24.

– Jedynym warunkiem udziału jest zaakceptowanie regulaminu – informują organizatorzy testu, trenerzy LA Janusz Rozum i Tadeusz Cygański. Regulamin jest dostępny na stronie http://www.zs.37.waw.pl/

Po raz kolejny odbędzie się też Mini Cooper’ek, czyli 6-minutowy test dla dzieci urodzonych w 2008 i młodszych. Imprezę, która rozpocznie się 14 kwietnia o godz. 10.00, odbywa się przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Przewidziano nagrody i upominki. Zapraszamy na bieżnię Technikum Łączności przy al. Stanów Zjednoczonych 24!