„Czułość” na Saskiej Kępie

Fotograf, aktor, reżyser – Karol Stępkowski. Wystawę fotografii jego autorstwa można do 15 marca odwiedzać w PROM-ie na Saskiej Kępie.

Mottem „Czułości”, bo taki tytuł ma ekspozycja, są słowa Norwida: Kształtem miłości piękno jest… Wernisaż odbył się w czwartek 16 lutego. Tego dnia czułość przelała się także na zwiedzających wystawę…

Przed otwarciem wystawy Karol Stępkowski czule podziękował kilku osobom, które go wspierały nie tylko przy zorganizowaniu tej wystawy.

Kwiaty dostała m.in. kierująca PROM-em Maria Juszczyk.

– Graficzna przygoda z czułością zaczęła się od zdjęcia Janusza Leśniewskiego z jego mamą, aktorką, Małgorzatą. Okazało się, że coś między nimi jest głębokiego… – autor opowiadał o wystawianych fotografiach.

– Mało kto wie, ale początki Karola, jako artysty, to było śpiewanie w chórze… – wspominali w grupie przyjaciele Karola z dzieciństwa i harcerstwa.

„W każdym słowie, w każdym geście i w każdym objęciu, któremu towarzyszy czułość, Karol Stępkowski odkrywa kolejne flakoniki naszych osobistych, tych bardziej intymnych uczuć…” – pisze w biogramie artysty Paulina Borzecka.