Darmowa komunikacja w Warszawie

Już w najbliższą środę, 22 września, w Warszawie, będzie można za darmo skorzystać z komunikacji miejskiej. Tego dnia obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu, który jest zwieńczeniem  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (hasło tegorocznego EZTZ  to: „Bezpieczeństwo i zdrowie dzięki zrównoważonej  mobilności” a udział zapowiedziało 2 344 miast z 45 krajów).

Celem całego przedsięwzięcia jest promocja komunikacji miejskiej oraz jazdy na rowerze, jako alternatywy dla podróży samochodem.
Tak jak w latach ubiegłych, w Warszawie, za darmo pojedziemy: autobusami, metrem, tramwajami, SKM, Kolejami Mazowieckimi oraz pociągami WKD w obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Z takiej opcji może skorzystać każdy pasażer.

Do 22 września, na ulicach Warszawy, działa także bezpłatny miejski serwis rowerowy.

Dzisiaj, do godziny 17:00, można z niego skorzystać na rondzie Waszyngtona, przy Stadionie Narodowym.

Usługi MSR są całkowicie darmowe. Serwis nie przyjmuje pieniędzy i nie prowadzi na miejscu sprzedaży usług, części lub akcesoriów. W przypadku gdy serwisant uzna, że rower wymaga dodatkowych prac wykraczających poza możliwości MSR, użytkownik zostanie o tym poinformowany.

Więcej szczegółów: https://um.warszawa.pl/waw/rowery/-/tydzien-zrownowazonego-transportu-z-mobilny-serwisem-rowerowym

Źródło: um.warszawa.pl, www.mazowieckie.com.pl
Grafiki: um.warszawa.pl, mobilityweek.eu

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content