Darmowy listopad w rezydencjach królewskich

Już po raz piąty przez cały listopad wstęp do polskich rezydencji królewskich jest bezpłatny. Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Jana III w Wilanowie i Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Wawel w Krakowie czekają na zwiedzających. Zaplanowano liczne bezpłatne atrakcje: nocne zwiedzanie, warsztaty edukacyjne i 700 lekcji muzealnych.

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich to jedna z najważniejszych akcji promujących zabytki i muzealne zbiory. Jej celem jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, zwłaszcza ze strony dzieci, młodzieży i seniorów.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: Królowie i sztuka. Muzea rezydencje królewskie zaprezentują swoje kolekcje i wystawy czasowe. To okazja, by poznać historię zabytków oraz sylwetki monarchów – wielkich królów i zarazem mecenasów. Dla zwiedzających przygotowano kreatywne spotkania ze sztuką, nocne zwiedzanie, warsztaty rodzinne, 700 lekcji muzealnych oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących.

W poprzednich latach w akcji uczestniczyło milion osób, w tym 52 tys. dzieci w zajęciach edukacyjnych. Tylko w 2015 r. królewskie rezydencje odwiedziło w listopadzie ponad 250 tys. zwiedzających. Przyciąga wstęp wolny, a także bezcenne kolekcje i atrakcyjny program edukacyjno-kulturalny.

Darmowy listopad w Zamku Królewskim w Warszawie

Darmowy listopad w Muzeum Króla Jana III w Wilanowie

Darmowy listopad w Łazienkach Królewskich

Darmowy listopad na Wawelu w Krakowie

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content