Do pubu czy muzeum? Weekend z atrakcjami!

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo interesująco i wszystko wskazuje na to, że tylko zatwardziali domatorzy spędzą go w domach. Jedyne co może pokrzyżować plany wyjść to… pogoda i od tego zacznijmy.

Po kilku dniach z bajeczną, letnią aurą, akurat na weekend właśnie nadejdzie zmiana – według „Pogoda w stolicy, jak i w okolicy” już w piątek możliwe są przelotne opady deszczu i 18-21 stopni, a w sobotę jeszcze chłodniej bo max. 19 stopni i również popada. To jednak nie oznacza, że wrócimy do ocieplanych kurtek i kozaków, zatem możemy rozejrzeć się za tym co będzie się działo w okolicy.

I tu małe zamieszanie. Właśnie na najbliższą sobotę czekają niemal wszyscy Polacy. 15 maja 2021 roku na pewno przejdzie do historii, bo to dzień, w którym po długiej przerwie zostaną poluzowane obostrzenia i w końcu bez maseczek siądziemy w barowych ogródkach pogadać przy kuflu piwa czy filiżance kawy, posłuchać muzyki na żywo, czy pośmiać się z kumplami oddychając spokojnie bez zasłony na nosie i ustach, przez którą tak trudno było oddychać spacerując po bulwarach.

Ale 15 maja to również coroczne wydarzenie: Noc Muzeów, więc sporo możliwości uczestnictwa w kulturalnych wydarzeniach, odwiedzenia miejsc związanych właśnie z kulturą przez wielkie „K”, za którą również wszyscy tęsknimy. Jednak do muzeów i tego typu obiektów, maseczki wciąż musimy zakładać, bo zdejmować je będzie można jedynie w przestrzeni otwartej.

Szczegółowy program tego wydarzenia w stolicy poznamy dzisiaj.

/Foto: um/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content