Działają już nowe windy na moście Poniatowskiego

W tym tygodniu zostały uruchomione dwie nowe windy na moście Księcia J. Poniatowskiego. Dzięki temu wiadukt jest bardziej przyjazny dla osób starszych, rodziców z wózkami, osób z ograniczoną sprawnością ruchową i pasażerów z niepełnosprawnościami, którzy korzystają z pobliskich przystanków autobusowych.

Windy wybudowano wewnątrz wieżyc po obu stronach wiaduktu mostu Księcia J. Poniatowskiego przy ul. Solec. Ich lokalizacja nie zaburzyła bryły architektonicznej zabytkowego obiektu. Ściany wewnętrzne przebudowano, a konstrukcja wieżyc została wzmocniona przez budowę żelbetowego szybu windowego.

Dolne wejścia na poziomie ul. Solec znajdują się w istniejących otworach witryn wieżyc od strony parkingu, gdzie wybudowany został chodnik łączący się z istniejącymi ciągami pieszymi.

Wykute od strony Pragi wejścia z poziomu wiaduktu nawiązują do wyglądu otworów w sąsiednich wieżycach. Drzwi do wind wykonane zostały z hartowanego szkła weneckiego, typu optiwhite (pozbawionego zielonkawego odcienia charakterystycznego dla innych rodzajów szkła).

Windy zostały wyposażone w monitoring wizyjny.

Koszt budowy wyniósł ok. 5 mln zł. /um/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content