Dzielnicowi z Wawra z pomocą mieszkańcom

To zdarzenie warte uwagi, bo pokazuje, że czasem policja pomaga mieszkańcom w codziennym życiu, w sytuacjach zupełnie innych, niż te, związane z wydarzeniami kryminalnymi.


Chodzi o dzielnicowych z Wawra, którzy zareagowali na dość nietypową prośbę od jednej z mieszkanek. Kobieta zadzwoniła do komisariatu tłumacząc, że ma poważny niedowład, porusza się na wózku inwalidzkim, mieszka i żyje wspólnie z bratem, który z kolei chodzi o kulach i ma duże ograniczenia ruchowe. Jakikolwiek ich wyjazd z domu samochodem wymaga pomocy osób trzecich – kobieta nie może przesiąść się sama lub przy wsparciu brata z wózka do auta.

Rodzeństwo miało wizytę u lekarza i potrzebowało pomocy przy wyjeździe i powrocie. Dzielnicowi nawet się nie zastanawiali, zareagowali od razu. Pomogli zarówno przed wyjazdem do lekarza, jak i po powrocie z wizyty.

Dzielnicowy to policjant, który jest blisko mieszkańców, który poza zapobieganiem i reagowaniem na popełniane w rejonie wykroczenia czy przestępstwa również zwyczajnie po ludzku pomaga w różnych sytuacjach – podkreśla nadkom. Joanna Węgrzyniak.

/ksp/