FESTIWAL NARODÓW

Festiwal2

Zanim pielgrzymi z Polski i z całego świata, uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży, udadzą się do Krakowa zostali serdecznie ugoszczeni w Warszawie. Jedną z najważniejszych uroczystości w ramach stołecznych “Dni w diecezjach” był „Festiwal Narodów”, zorganizowany przez Diecezję Warszawsko-Praską.

W sobotę na terenie Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. J.Mehoffera 2 pojawili się pielgrzymi nie tylko z Polski, ale także z Europy i spoza naszego kontynentu.

– Cieszę się, że jako biskup tej diecezji mogę gościć tak wspaniałych ludzi, którzy przyszli ze swoim złotym sercem na to spotkanie. Chciałbym podziękować za Waszą obecność – powiedział arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser.

Dni w Diecezjach, poprzedzające główne uroczystości ŚDM, są czasem kiedy pielgrzymi mogą się poznać wzajemnie, dowiedzieć się więcej o swoich miastach czy państwach z których pochodzą, a także spędzić czas na wspólnej modlitwie.

Pielgrzymi wzięli udział w wielokulturowym korowodzie, Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz uroczystej Mszy Świętej.Festiwal

 

Festiwal1

Więcej o stołecznych uroczystościach ŚDM w kolejnym wydaniu Mieszkańca.

 AK 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content