Filip Karczyk wicemistrzem Polski!

Znakomicie zaprezentował się Filip Karczyk na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Judo odbywających się w Rybniku. Judoka klubu UKS Praskie Centrum Sportu wywalczył tytuł wicemistrza kraju w judo.

W śląskich zawodach wzięło udział ponad dwieście pięćdziesiąt zawodników i zawodniczek, a wśród nich dwóch przedstawicieli stołecznego klubu UKS Praskie Centrum Sportu. W kategorii 60 kg rywalizował Adam Olay-Fernandez, zaś w kategorii 100 kg – Filip Karczyk.

Mistrzostwa dobrze zaczął Adam Olay-Fernandez, który w pierwszej walce pokonał Patryka Zawadzkiego (GKS Czarni Bytom). Niestety późniejsza porażka w ćwierćfinale z Kajetanem Lipińskim (UKS „SameJudo” Ząbki) i w repasażu z Danylo Kulinychem (KS „Gwardia” Łódź) przekreśliły jego szanse na medal.

Lepiej zaprezentował się Filip Karczyk, który po wygranych z Antonim Nojkiem (UKJ CHAMPION Warszawa) i Jakubem Mrozkiem (PGE Akademia Judo Poznań) dotarł do wielkiego finału w swojej kategorii wagowej. W walce o złoty medal musiał jednak uznać wyższość aktualnego brązowego medalisty Mistrzostw Europy Michała Jędrzejewskiego (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Filip Karczyk to mieszkaniec Pragi Południe, o którego występach słychać już było wcześniej. W 2019 roku podczas zawodów Pucharu Europy w hiszpańskiej miejscowości Feungirola zajął siódme miejsce w kategorii kadetów (90 kg). Został powołany do kadry narodowej na zgrupowanie w Spale. Kolejne zawody (Puchar Polski), w których będzie miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności odbędą się w kwietniu w Poznaniu.