Finał akcji „Coś dobrego”

„Coś dobrego” to warszawska akcja zbiórki ubrań, zorganizowana wspólnie przez stolicę i portal Ubraniadooddania.pl. Za każdy 1 kg zebranej odzieży fundacja „Przyjaciele Palucha” otrzyma 1 zł.

W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy mieszkaniec stolicy, wystarczyło tylko spakować niepotrzebne ubrania, następnie bezpłatnie przekazać kurierowi lub zostawić w jednym z punktów stacjonarnych, które w kwietniu funkcjonowały przy wybranych Urzędach Dzielnic.

Wawer przoduje

W ramach akcji zorganizowano wewnętrzny wolontariat. Urzędnicy zbierali nienoszone ubrania oraz buty, a poszczególne biura i urzędy dzielnic ścigały się w uzbieraniu jak największej liczby ubrań. W rywalizacji zwyciężyła dzielnica Wawer, która zebrała aż 755 kg odzieży! 

Podczas akcji „Coś dobrego” udało się zebrać niemal 19 ton ubrań. Jest to fantastyczna wiadomość, ponieważ na konto organizacji trafi prawie 19 tysięcy złotych! A darowizny pozwolą na zakup inkubatora dla zwierząt do szpitala w Schronisku Na Paluchu.

 „Coś dobrego” to akcja, dzięki której stolica pomoże nie tylko potrzebującym czworonogom ze schroniska, ale także środowisku. W ramach współpracy z inicjatywą „Ubrania do oddania”, zebrana odzież zyska drugie życie. /um/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content