Gorący „Weekend” na Floriańskiej

Przed nami kolejna edycja jednego z najbardziej praskich wydarzeń – „Jarmarku Floriańskiego”. Każdego roku impreza na Pradze Północ gromadzi tysiące uczestników.

Trzynasta edycja „Jarmarku Floriańskiego” odbędzie się 6 maja, w pierwszą niedzielę miesiąca. Miejscem aktywności będzie oczywiście ul. Floriańska, która znajduje się przy Katedrze Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wzdłuż całej ulicy znajdą lokalizacje różnego rodzaju stoiska i kramiki. Tradycyjnie na jarmarku można będzie poznać smaki regionalnych wyrobów spożywczych czy kupić różnego rodzaju wyroby artystyczne. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – dzieci będą mogły się wyszaleć na tzw. dmuchańcach i innych zabawowych urządzeniach.

– Ta część handlowo-wystawiennicza będzie otwarta już od godziny dziewiątej – zapowiada Małgorzata Staniak z Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, który jest organizatorem wydarzenia.

O godzinie 15.00 rozpocznie się część artystyczna imprezy, która zapowiada się bardzo energetycznie. Na scenie ustawionej przy zbiegu ul. Floriańskiej i Kłopotowskiego wystąpią m.in. dobrze znane tutejszej publice „Praskie Małmazyje” oraz „Cała Praga Śpiewa”, grupa, której szeroką popularność przyniósł udział w programie telewizji Polsat „Must Be The Music”.

Poznamy też repertuar Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wystąpi Grupa Teatralna Warszawiaki, a z koncertem Andrzej Rosiewicz, jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej sprzed kilku dekad. Miło by było usłyszeć znów „Chłopców Radarowców” czy „Najwięcej witaminy” w autorskim wykonaniu…

Gwiazdą wieczoru będzie grupa „Weekend”, której teledysk do piosenki „Ona tańczy tylko dla mnie” był jedynym polskim klipem znajdującym się na liście TOP 100 kanału YouTube.

Tradycją „Jarmarku Floriańskiego” jest wręczanie „Florianów”.

– To nagrody za wkład w rozwój kultury i tożsamości Pragi-Północ – wyjaśnia burmistrz dzielnicy Wojciech Zabłocki. Nie znamy jeszcze tegorocznych laureatów. W ostatniej edycji imprezy prestiżowymi statuetkami prascy samorządowcy uhonorowali prof. Dariusza Iwana z Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk, Pracownię tańca, ruchu i relaksu „Aglaja” oraz warszawski oddział Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

XIII edycję „Jarmarku Floriańskiego” objął honorowym patronatem Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej bp. Romuald Kamiński, a „Mieszkaniec” patronatem medialnym.

Poniżej zdjęcia z Jarmarku Floriańskiego w 2017 r.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content