Gościnny Drukarz

Za nami jubileuszowy, XXXV Międzynarodowy Memoriał Łuczniczy Ireny Szydłowskiej. KS Drukarz gościł blisko ćwierć setki zawodników z kilku krajów Europy.

Pod koniec czerwca, przez dwa dni, na obiekcie KS Drukarz Warszawa w Parku Skaryszewskim odbywała się kolejna edycja Memoriału Ireny Szydłowskiej. W zawodach wzięło udział 240 łuczników z Polski, Białorusi, Niemiec, Słowacji i Ukrainy. Były reprezentacje Polski seniorów, paraolimpijczyków oraz łuków bloczkowych. Obsada zawodów musiała być silna, gdyż Memoriał był kwalifikacją do Mistrzostw Świata w Berlinie. Nie dopisała tylko pogoda…

Jeśli chodzi o wyniki, to mimo że Drukarz ma naprawdę mocnych łuczników, powodów do nadmiernej radości nie było. – Właściwie, to wygrywali Białorusini, ale mamy sukces w kadetach – mówi trener sekcji Paweł Soliński. – Trzecie miejsce zajął nasz Tadeusz Majstrewicz.

Bardzo dobre wyniki warszawskich łuczników można odnotować w juniorach (łuki klasyczne) – drugie i trzecie miejsce zajęli Adam Powałka i Piotr Starzycki z KS Marymont, a piąty był Jakub Szymański z Drukarza.

Miłym akcentem była obecność na zawodach Iwony Marcinkiewicz jako przedstawiciela PKOl. Przypomnijmy, że brązowa medalistka IO w Atlancie była zawodniczką, a później trenerką w Drukarzu.

Tegoroczna impreza miała szczególny wymiar, ponieważ Sekcja Łucznicza Drukarza obchodzi właśnie 50-lecie działalności. Stąd też między innymi na otwarciu zawodów wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Memoriał został objęty patronatem honorowym przez Ministra Obrony Narodowej, Prezydent Warszawy, Burmistrza Pragi Południe, a nawet, co się rzadko zdarza na zawodach rangi krajowej, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Impreza współfinansowana była przez Urząd m.st. Warszawa oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

– Bardzo chcę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizowany przez nas Memoriał – dodaje Paweł Soliński – a szczególnie panu Edwardowi Dreszerowi z firmy LOTOS Poligrafia, która od lat każdemu z łuczników funduje na zawody okolicznościową koszulkę.

Memoriał Ireny Szydłowskiej jest jedną z największych łuczniczych imprez na Mazowszu. Poprzez to wydarzenie pielęgnowana jest pamięć o naszej wicemistrzyni IO z Monachium i kilkukrotnej Mistrzyni Świata.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content