Hojni mieszkańcy

Za nami kolejna edycja akcji Wigilijna Pomoc Sąsiedzka. Mieszkańcy Białołęki hojnie wsparli zbiórkę na rzecz domów dziecka i osób potrzebujących.

Przez dziewięć dni wolontariusze zbierali produkty w wybranych sklepach na terenie dzielnicy. Organizatorzy – Stowarzyszenie Razem dla Białołęki i Społeczność Chrześcijańska Północ – podkreślają, że cała akcja nie okazałaby się takim sukcesem, gdyby nie pomoc młodzieży, która bardzo aktywnie włączyła się w samą zbiórkę i pakowanie paczek.

Mieszkańcy nie zawiedli. Wszyscy, którzy robili zakupy w wybranych marketach, dokładali produkty do oznakowanych koszy. Dlaczego?

To wspaniałe uczucie pomóc w tym przedświątecznym okresie osobom, dla których życie nie było łaskawe. Dla nas wydatek niewielki, a każda czekolada czy cukierki mogą wywołać uśmiech na twarzach dzieci. To jest bezcenne – mówi pani Kasia, która już po raz trzeci dołączyła do akcji.

Tegoroczna zbiórka okazała się rekordowa. W zeszłym roku mieszkańcy podarowali ok. 4 tony produktów. W tym dużo więcej – ok. 6 ton! W piątek, 6 grudnia paczki zostaną zawiezione do białołęckich domów dziecka i rozdane osobom potrzebującym.