Jak mieszkańcy Wawra spisują się sami w urzędzie dzielnicy?

Wielu mieszkańców udział w spisie powszechnym traktuje jako swój obowiązek i chociaż odwiedziny w domach rachmistrzów, ze względu na epidemię na razie zostały wstrzymane, chętni już od jakiegoś czasu mogą wypełnić ankiety w formie elektronicznej. Samospisu, jak już wspominaliśmy, można dokonać wszędzie gdzie jest komputer z dostępem do internetu. Jeśli nie mamy go w domu (a najczęściej tak jest w przypadku starszych osób), można skorzystać z punktów do samospisu w dzielnicowych urzędach. Czy tam mieszkańcy otrzymują pomoc w wypełnianiu formularza GUS? Na Pradze Północ i w Rembertowie tak, co już sprawdzaliśmy, a jak jest w Wawrze?

Na sali BAiSO znajduje się stanowisko do spisu powszechnego dostępne dla mieszkańców Dzielnicy. Skorzystanie ze stanowiska wymaga posiadania profilu zaufanego lub wygenerowania jednorazowego hasła do systemu. Pracownicy delegatury kierują osoby do stanowiska, pomagają przy generowaniu pierwszego hasła oraz służą pomocą w razie potrzeby – mówi Aleksandra Słowińska, rzecznik Urzędu Dzielnicy Wawer.

Aktualnie dziennie zgłasza się ok 10-20 osób, które samodzielnie dokonują spisu. Do tej pory nie było większych problemów, ale wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że to dopiero początek. Brana jest pod uwagę możliwość skierowania jednego z pracowników urzędu na stałe do pomocy przy spisie.

Szczególnie mamy na uwadze osoby starsze, które mogą mieć problem z obsługą komputera lub zrozumieniem pytań – podkreśla rzeczniczka. 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content