Jak negocjować ugodę z mBank w sprawie kredytu frankowego?
Program ugód w sprawie kredytów frankowych w mBanku wystartował w listopadzie 2022 roku. W ostatnich miesiącach coraz więcej kredytobiorców interesuje się ugodami. Jeśli Ty również rozważasz taką możliwość, koniecznie sprawdź, czy jest ona dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Podpowiemy też, w jaki sposób negocjować ugodę z mBankiem.
Czy negocjowanie ugody z mBankiem jest możliwe?
Jeszcze na początku 2023 roku ugody proponowane przez mBank nie były szczególnie korzystne dla kredytobiorców. W kwietniu klienci mBanku otrzymali jednak propozycje ugód, które bazowały na propozycjach przygotowanych przez KNF. Jest to opcja atrakcyjniejsza od pierwotnie oferowanej, jednak wciąż zdecydowanie gorsza od korzyści jakie może przynieść wygrana przed sądem.
Frankowicze niejednokrotnie zadają sobie pytanie, jak negocjować ugodę z mBankiem. I nie tylko – dotyczy to także innych banków. Przede wszystkim jednak kluczowe jest zrozumienie, na czym miałaby polegać taka ugoda. Otóż mBank proponuje, że kredyt frankowy zostałby przeliczony w taki sposób, jakby od początku był złotowy. Szczegółowe warunki ugody przygotowywane są indywidualnie.
Negocjowanie ugody z mBankiem jest jak najbardziej możliwe. Bank pragnie stracić na ugodzie jak najmniej. Pierwsza oferta porozumienia jest korzystna przede wszystkim dla niego. W związku z tym trzeba z mBankiem od samego początku prowadzić twarde negocjacje.
Jak negocjować ugodę z mBankiem?
Przede wszystkim należy bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami ugody. Jest to punkt wyjścia do dalszych negocjacji warunków ugody. Propozycje ugód nadal nie są zbyt przejrzyste, dlatego warto je skonsultować z prawnikami specjalizującymi się w sprawach przeciwko bankom.
Warunki ugody z mBankiem można negocjować między innymi podczas telefonicznej rozmowy z doradcą. To wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą dowiedzieć się, na jakie ustępstwa może pójść bank. Inną możliwością jest spotkanie w jednej z placówek banku. Musi być ono wcześniej umówione.
Podczas negocjowania warunków ugody z mBankiem, warto podnieść takie argumenty, jak potencjalne większe korzyści w przypadku sprawy w sądzie. Jak podkreśla mBank, każda ugoda przygotowywana jest indywidualnie. Niestety nie informuje, że za każdym razem warunki podlegają negocjacjom, więc warto z tej opcji skorzystać.
Na uwagę zasługuje fakt, że mBank zmienił zasady kontaktu dla osób, które są zainteresowane ugodą. Wystarczy wejść na stronę internetową banku i złożyć specjalny wniosek, a niebawem propozycja ugody trafi na maila. Co ważne, nie jest to wersja ostateczna ugody. Można ją negocjować.
Więcej informacji na temat tego, jak negocjować ugodę z mBankiem oraz czy to rozwiązanie jest korzystne dla Ciebie, znajdziesz tutaj: https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-warszawa/
Ugoda z mBankiem – warto skorzystać z pomocy prawnej
Choć ugoda z mBankiem z pewnością jest o mniej czasochłonnym rozwiązaniem niż sprawa sądowa, w przypadku ugody również warto skorzystać z pomocy prawnej. Przede wszystkim doświadczony prawnik dokładnie przeanalizuje proponowane warunki ugody i określi, czy warto zdecydować się na jej podpisanie.
To nie wszystko. Negocjowanie warunków ugody z mBankiem może nie być proste dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w skomplikowanych kwestiach prawnych. Decydując się na skorzystanie ze wsparcia adwokata, możesz liczyć na to, że wynegocjuje on dla Ciebie korzystniejsze warunki ugody.
Z pewnością to korzystne rozwiązanie dla osób, którym zależy na możliwie jak najszybszym rozwiązaniu problemu kredytu frankowego, a jednocześnie chcą, aby warunki ugody rzeczywiście były korzystne.
Kredyt frankowy w mBanku – pozew może być lepszym rozwiązaniem
Ugoda z mBankiem może być dobrym wyborem. Należy jednak mieć na względzie, że w większości przypadków złożenie pozwu przeciwko bankowi będzie o wiele korzystniejsze. Unieważnienie kredytu frankowego w mBanku może pozwolić na odzyskanie sporej części wpłaconego kapitału.
Co więcej, sądy chętnie godzą się na zabezpieczenie roszczenia, dzięki czemu kredytobiorca nie musi spłacać rat aż do wyroku. Obecnie w ponad 98 proc. przypadków sądy orzekają na korzyść frankowiczów. A zatem argumentów przemawiających za tym, że pozew w sprawie kredytu frankowego w mBanku może być lepszym rozwiązaniem niż ugoda, jest całkiem sporo.
Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, jak negocjować ugodę z mBankiem, odpowiedź jest jedna – doświadczony prawnik pomoże Ci w wynegocjowaniu najlepszych warunków.
Artykuł sponsorowany