Jeśli fizjoterapia, to BORAMED!

BORAMED – prawdziwa potęga na mapie placówek fizjoterapeutycznych Warszawy i okolic.

Przede wszystkim chodzi o zakres usług: rehabilitacja dorosłych i dzieci (od noworodków), w tym kobiet w ciąży, w połogu, a także cierpiących na przypadłości typowe dla pań w różnym wieku. Nie zapominają o panach: sportowcach, emerytach, młodzieży czy w pełni aktywności zawodowej.

Spektrum metod i działań jest ogromne: od terapii manualnej po „wyższą szkołę jazdy”, czyli osteopatię i niezwykłe możliwości, jakie niesie ze sobą i w obszarze najlepszych diagnoz, i najlepszych terapii.

W pasażu handlowym na ul. Fieldorfa 10, gdzie cały lokal poświęcony jest usługom fizjoterapeutycznym, można korzystać z wielu usług rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych.

Ewelina Nowakowska

Z czym najczęściej przychodzą pacjenci fizjoterapii w BORAMEDzie? – pytamy terapeutkę Ewelinę Nowakowską.

– Ostre stany bólowe kręgosłupa, zwłaszcza lędźwiowego – to są coraz młodsi pacjenci; niewiele się ruszamy, nie dbamy o prawidłową postawę podczas chodzenia czy siedzenia. Kręgosłup nienawidzi statyki! Może prowadzić, poza bólami w różnych jego odcinkach, do niedowładów, drętwienia kończyn, migren i innych niepokojących objawów, z którymi trudno jest normalnie funkcjonować. Jeśli mamy odpoczywać, to nie siedząc. Lepiej spacerować lub leżeć. Bardzo często moimi pacjentami są maluszki: z asymetrią ułożeniową, urazami okołoporodowymi, na przykład układu nerwowego, kostno-stawowego. To są często trudne, płaczące dzieci.

– Ilu wizyt trzeba, by nastąpiła istotna poprawa?

– Czasem wystarczy jedna, ale zwykle trzy – cztery. Potem intensywnie utrwalamy osiągnięty rezultat, by problem nie powrócił. Im wcześniej zaczniemy terapię, tym szybszy i lepszy efekt. Nie trzeba czekać, łykając tabletki, aż samo minie. Jak najszybciej szukajmy fizjoterapeuty!

Wspaniałych specjalistów, którzy przyjmują w BORAMEDzie, prezentujemy Czytelnikom od kilku miesięcy. Świetnie wykształceni, starannie dobrani, poza fachowymi usługami ogólnymi mają swoje specjalizacje: kręgosłup, kobiety w ciąży i połogu, noworodki i niemowlęta, dzieci, a także – dla pań i panów w każdym wieku – m.in. nietrzymanie moczu, kału, przygotowanie do operacji ortopedycznych, rehabilitacja pourazowa i pooperacyjna, korekcja wad postawy wrodzonych i nabytych, migreny, rozejście mięśni, rwy kulszowe i barkowe oraz wiele innych problemów, których można skutecznie pozbyć się przy wsparciu specjalistów z BORAMEDu. Można i warto, bo to ogromnie skuteczne działania, uwieńczone wieloma sukcesami nawet w tych przypadkach, gdy pacjent wątpił w sukces, tłumiąc ból silnymi lekami. Teraz leki są odstawione, wróciła radość życia i częściowa lub całkowita sprawność!

Nie jest prawdą, że z wiekiem trzeba się godzić z pewnymi przykrymi sprawami ani też to, że w ciąży musi boleć, dokuczać, podobnie w połogu. Nie z BORAMEDem!

BORAMED to także nowoczesna fizykoterapia: m.in. prądy galwaniczne, Tens, elektrostymulacja, ultradźwięki, jonoforeza, lasero-, magneto- i krioterapia.

Niezwykle pomocne są masaże całościowe i częściowe wybranych odcinków kręgosłupa. Rehabilitacja dorosłych, zaczynająca się konsultacją fizjoterapeutyczną, poza masażami i słynną osteopatią, obejmuje m.in. terapię manualną, terapię dna miednicy), terapię czaszkowo-krzyżową, kinesiotaping, ćwiczenia ogólnousprawniające wraz z instrukcją jak ćwiczyć w domu. Zamiast wizyty na Fieldorfa 10, można zamówić rehabilitację domową!

Dzieci i niemowlęta objęte są opieką terapeutek Eweliny Nowakowskiej i Katarzyny Jakubowskiej-Rzeczyckiej, które mają udokumentowane uprawnienia do terapii pediatrycznych. Rehabilitacja NDT Bobath, Vojta, masaż Shantala, terapia manualna, również terapia czaszkowo-krzyżowa i wielowymiarowa terapia stóp, osteopatia dziecięca, korekcja wad postawy, słowem, mnóstwo możliwości by pomóc małym pacjentom tu, na miejscu, lub w warunkach domowych. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, płaczliwe, z asymetriami, rozmaitymi wadami, znajdą tu profesjonalną pomoc.

Kobiety w ciąży i połogu nie muszą cierpieć z powodów uroginekologicznych, obniżenia narządów rodnych, hemoroidów, nietrzymaniu moczu, gazów i stolca, zaburzeń czucia, bólu pleców, stawów czy trudności w oddychaniu. Pod opieką terapeutek Anny Mergner i Joanny Głogowskiej znajdą specjalistyczną terapię dobraną dla siebie! Także mamy po cesarskim cięciu.

BORAMED prowadzi mobilną Szkołę Rodzenia i „Pomoc połogową”. Warto skorzystać, by szybciej wrócić do formy i cieszyć się życiem!

To placówka przyjazna pacjentom, traktowanym tu z szacunkiem i profesjonalnie. Ale o tym najlepiej przekonać się osobiście.

Promocji i specjalnych ofert jest wiele, od pokaźnych zniżek przy zakupie pakietu 10 takich samych zabiegów po sięgające 20% zniżki dla osób po 60 roku życia (jeśli kupią pakiet – konsultacja fizjoterapeuty gratis!).


19-24 czerwca Biały Tydzień darmowych konsultacji do fizjoterapeutów; zapisy osobiście lub telefonicznie. O wyborze konkretnego specjalisty decyduje organizator promocji, ilość miejsc ograniczona – to ma być ramka taka jaka już na ten temat była w jednym z poprzednich numerów


Boramed Centrum Medyczne

ul. Bora-Komorowskiego 21 lok. 307 (wejście w pasażu handlowym)

tel. 22 250 15 77

Boramed REHABILTACJIA

ul. Fieldorfa 10 lok.315 (wejście w pasażu handlowym)

tel. 22 250 15 77

www.boramed.pl

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content