Jest wniosek o powołanie zarządu komisarycznego na Pradze Północ

Członkowie stowarzyszenia “Dla Pragi” Wanda Grudzień i Robert Migas-Mazur wspólnie z dzielnicowym radnym Grzegorzem Walkiewiczem, Janem Mencwelem z Miasto jest Nasze, Wiktorią Popławską z Razem w Warszawie, miejskimi radnymi Agatą Diduszko-Zyglewską i Markiem Szolcem, posłankami Magdaleną Biejat i Hanną Gill-Piątek, zaapelowali do prezydenta Rafała Trzaskowskiego o wprowadzenie zarządu komisarycznego na Pradze Północ.

Czym argumentują te działania?

Próby zamiecenia pod dywan sprawy wyprowadzenia ponad 700 tys. zł z dzielnicowego budżetu na oświatę, potencjalna kandydatura Jacka Wachowicza z “Kocham Pragę” na wiceburmistrza, zaniedbania w zarządzaniu mieniem komunalnym, które tylko w tym tygodniu doprowadziły jednego dnia do zawalenia się kamienicy przy ul. Brzeskiej i zalania betonem z pobliskiej budowy kamienicy przy ul. Radzymińskiej, to tylko ostatnia kropla, która przelała czarę goryczy.
 
Pamiętamy też szczucie na osoby w kryzysie bezdomności szukające pomocy przy 11 listopada 22, oddanie w najem współrządzącemu dzielnicą stowarzyszeniu “Kocham Pragę” miejskiego lokalu przy Targowej 32 na bardzo preferencyjnych warunkach, forsowanie kolejnych drogich pomników bez konsultacji z mieszkańcami, de facto zniszczenie zrewitalizowanego kilka lat temu skweru przy ul. Floriańskiej po to, by postawić tam uciążliwą dla mieszkańców tężnię, czy manipulowanie opinią publiczną w sprawie budowy Centrum Restart w dawnym skrzydle B Szpitala Praskiego poprzez m.in. nieprawdziwy przekaz o likwidowaniu samego szpitala. Mówimy DOŚĆ takiemu podejściu do potrzeb prażan i prażanek oraz do ich opinii.
 
Apelujemy o to, by radni dzielnicy przestali skupiać się na kalkulacjach politycznych, a zaczęli dbać o dobro Pragi, jej mieszkańców i mieszkanek. Apelujemy o to, by prezydent Rafał Trzaskowski wykorzystał możliwości, które daje mu ustawa warszawska oraz statut dzielnicy, i wycofał pełnomocnictwa dla obecnego zarządu Pragi-Północ i zamiast tego wprowadził zarząd komisaryczny”.
 
Źródło: fb/Dla Pragi


 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content