Jeszcze w maju do restauracji, kosmetyczki i fryzjera? Jest zapowiedź wicepremier Emilewicz

Co prawda nie w połowie maja, tak jak wszyscy liczyliśmy, ale w jego drugiej części, mają zostać otwarte salony fryzjerskie i restauracje. Tak zapowiedziała wicepremier, minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz w rozmowie z RMF. Trwają konsultacje w sprawie wytycznych dla branży beauty. Jak informuje ministerstwo rozwoju, odbyło się szereg spotkań podsumowujących kilkutygodniowy dialog z jej przedstawicielami.

Chcemy, aby wytyczne i nowe zasady funkcjonowania nie generowały znaczących kosztów dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a jednocześnie zapewniały bezpieczeństwo ich klientom. Usługi kosmetyczne i fryzjerskie mają ruszyć w trzecim etapie odmrażania polskiej gospodarki – informuje ministerstwo.

Trwają też rozmowy z przedstawicielami restauracji. Na razie wiadomo, że jednym z wymogów będzie dopuszczalna liczba osób w lokalu – mniejsza niż przed pandemią. Szczegóły poznamy już wkrótce.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz w rozmowie z RMF, wspomniała również o szkołach: “Wydaje się, że powrót do szkoły do końca tego roku, jeżeli chodzi o zajęcia lekcyjne, będzie bardzo trudny”.

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content