Joanna Bonk – nauczycielem na medal!

Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków na Białołęce rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku, początkowo jako Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi. Mimo, iż historia placówki nie jest długa, to ma ona już swoje sukcesy.

Sukcesy uczniów…

Obecnie w podstawówce uczy się ponad ośmiuset uczniów w 31 klasach: 3 sportowych, 13 dwujęzycznych i 15 ogólnych. W placówce na Białołęce uczyło się i uczy wielu młodych adeptów różnych dyscyplin sportowych, którzy mają już swoje pierwsze sukcesy za sobą. Uczniowie uczęszczający do szkoły trenują judo, piłkę nożną, badminton, koszykówkę, siatkówkę czy tenis stołowy.

…i nauczycieli

Nie tylko uczniowie, ale i pedagodzy Szkoły Podstawowej nr 368 odnoszą sukcesy. Joanna Bonk, bo o niej mowa, jak burza przeszła przez konkurs powiatowy, a następnie wojewódzki i została tegorocznym “Nauczycielem na medal” w Warszawie i na Mazowszu. Teraz mieszkanka Białołęki walczy o tytuł na szczeblu krajowym. Głosy na nią można oddać do dnia dzisiejszego do godz. 21:00. Link do głosowania znajduje się tutaj: https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1011317   

Joanna Bonk jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków już piąty rok. Jej zaangażowanie, umiejętność współpracy, cierpliwość, autentyczność i doskonałe metody nauczania zostały dostrzeżone przez rodziców jej uczniów. W konkursie organizowanym przez polską grupę wydawniczą Polska Press została zgłoszona w kategorii „Nauczyciel klas 0-III” i nie miała sobie równych. Najpierw zdominowała rywalizację w Warszawie, gdzie z przewagą ponad czterystu głosów nie dała szans rywalkom, a następnie wygrała w finale wojewódzkim.

– W dzisiejszych czasach praca nauczyciela często jest niedoceniana. Sama nominacja była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i sprawiła mi wielką radość. To bardzo miłe, że rodzice dzieci, które uczę doceniają moją pracę – mówi Joanna Bonk. – Absolutnie nie spodziewałam się wygranej, nawet nie liczyłam na nią. Myślę, że dodała mi skrzydeł i sprawiła, że mam więcej siły i zapału do działania – dodała.

Teraz przed zwycięzcami konkursów wojewódzkich finał ogólnopolski. Czy tu także na polu bitwy pozostawi swoich konkurentów?

– Ja już wygrałam, bo mam fantastyczna drużynę składającą się z uczniów i ich rodziców – zaznacza Joanna Bonk.

Ogłoszenie wyników na szczeblu krajowym odbędzie się podczas gali zorganizowanej w marcu przyszłego roku w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie.  /mk/

Fot. z archiwum prywatnego Joanny Bonk 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content