Kalendarz Zdzierak warszawski powraca!

Zapraszamy na spotkanie promocyjne 26 listopada (wtorek) o godz. 18.00 do Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie. W programie spotkanie z autorami Zdzieraka warszawskiego, rozmowy o gwarze warszawskiej, konkurs, w którym nagrodą będzie Zdzierak. Wieczór uświetni występ artystów Klubu Komediowego. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Wstęp wolny

Najciekawsze wydarzenia z życia stolicy i jej mieszkańców, przepisy kulinarne, doniesienia prasowe, słownik gwary warszawskiej, archiwalne fotografie czy fragmenty poezji – to wszystko znajdziecie w Zdzieraku warszawskim, wyjątkowym kalendarzu zdzieranym na 2020 rok. Pod każdą z dat kryje się kolejna porcja specjalnie dobranych informacji, które w sposób lekki i przystępny przybliżają historię Warszawy.

Nowością w tej edycji Zdzieraka warszawskiego jest słownik gwary warszawskiej. Przywołujemy nie tylko stare przepisy z książek kucharskim, czy miejsca, których dziś już nie ma, ale także język, który wtedy można było usłyszeć na ulicach stolicy. W ten sposób znów możemy poczuć klimat dawnej Warszawy.

Zdzierak warszawski nawiązuje do klasycznego kalendarza zdzieranego, jednak jego nowoczesny i atrakcyjny projekt graficzny oraz oryginalna koncepcja wnosi świeżość i zupełnie nową jakość na rynku kalendarzy.

Sprawdź, co kryją kolejne karty kalendarza i poznaj 366 dni z życia stolicy.

Kalendarz Zdzierak warszawski można kupić w Księgarni XX wieku Domu Spotkań z Historią oraz innych dobrych księgarniach. Dostępny jest także w sklepie internetowym  http://www.bookstore.dsh.waw.pl/ 

Cena: 35 PLN