Kefir, Lukrecja, Bajgiel z Palucha w Parku Skaryszewskim

Rusza pierwsza w tym roku odsłona akcji Adoptuj Warszawiaka. Schronisko na Paluchu zaprasza na prawy brzeg Wisły do Parku Skaryszewskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 marca, między godz. 12:00 a 15:00.

Jak zwykle akcja Adoptuj Warszawiaka będzie doskonałą okazją, by poznać podopiecznych warszawskiego schroniska dla zwierząt i pomóc w poszukiwaniu dla nich najlepszych domów. Mieszkańcy, którzy zjawią się na wydarzeniu ze swoimi pieskami, będą mogli bezpłatnie je zaczipować. A dla miłośników mruczków przygotowana zostanie kocia strefa. Informacje o zaplanowanych atrakcjach można znaleźć również na schroniskowym Facebooku.

W ramach inicjatywy Adoptuj Warszawiaka psy z Palucha pojawiają się cyklicznie podczas wydarzeń kulturalnych, imprez czy weekendowego leniuchowania w charakterystycznych miejscach stolicy. W sobotniej akcji weźmie udział aż kilkadziesiąt czworonogów. Na miejscu pojawią się m.in.:

  • Pies pełen radości, energii i ochoty na spacery. Uwielbia wodę. Niechętnie oddala się od znajomych mu ludzi. Kefir ma dysplazję stawów biodrowych – jego rzepki kolanowe wymagają najpewniej operacji. Schronisko poszukuje dla niego nie tylko domu stałego, ale chociaż tymczasowego.

Kefir

  • To młoda i pełna życia sunia, która nagle stała się niepełnosprawna. Nigdy nie będzie samodzielnie chodziła, ale dzięki wózkowi może w pełni korzystać ze spacerów. Świetnie sobie radzi, potrafi poruszać się nim nawet po trudnych nawierzchniach. Lukrecja jest wrażliwa, emocjonalna i bardzo kocha ludzi. Uwielbia zabawki i gryzaki.

Lukrecja

  • Bajgiel. To uroczy piesek – mały ciałem, ale wielki duchem. Jest aktywny i wymaga zaangażowania. Kocha być w centrum uwagi. Nie przepada za innymi psami na spacerach, ale potrafi nawiązywać piękne i głębokie psie relacje. Nie każdemu człowiekowi zaufa od razu.

Bajgiel

Celem akcji Adoptuj Warszawiaka jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili jeszcze placówki przy ul. Paluch 2. Sobotnie wydarzenie jest pierwszym w tym roku, kolejne plenerowe spotkanie z czworonogami z Palucha planowane jest na kwiecień.

Informacje o wszystkich schroniskowych zwierzakach, które czekają na adopcję, można znaleźć na stronie Palucha.

/um/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content