Kolejny etap prac na Trakcie Lubelskim. Od wczoraj zmiany

Trwa przebudowa ul. Trakt Lubelski. Inwestycja jest już na zaawansowanym etapie i w niedzielę, 11 sierpnia, otwarty zostanie pierwszy odcinek nowej jezdni: od ul. Skalnicowej do ul. Śnieguliczki, a we wrześniu kolejny: od ul. Zwoleńskiej do ul. Borków.

Wyłączone z ruchu są odcinki tej ulicy od ul. Zwoleńskiej do Chodzieskiej oraz od ul. Skalnicowej do Borowieckiej. Objazdy zamkniętych odcinków ulicy zostały poprowadzone ul. Wał Miedzeszyński.

Wczoraj, 4 sierpnia, rozpoczął się kolejny etap prac. Zamknięty został odcinek od ul. Chodzieskiej do Borków wraz ze skrzyżowaniem z tą ulicą. Autobusy linii 219 od ul. Mrówczej jadą teraz ulicą bez nazwy i dalej zachodnią jezdnią ul. Patriotów (powrót: Patriotów – Odeska – Mrówcza), ulicami Panny Wodnej i Skalnicową, zawracają na rondzie z ul. Trakt Lubelski do przystanku Ośrodek Szkoleniowy. 

W niedzielę, 11 sierpnia, wykonawca planuje przywrócić ruch na odcinku od ul. Skalnicowej do Śnieguliczki.

Po przebudowie ul. Trakt Lubelski będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i ścieżkę rowerową po stronie zachodniej. Wraz z drogą budowana jest także kanalizacja sanitarna. Inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2020 r.

Źródło: Urząd Miasta