Komisariat policji przy Ruskowym Brodzie

28 września Urząd Dzielnicy Białołęka podpisał umowę na kompleksową realizację inwestycji w formule projektuj i buduj na modułowy obiekt przy ul. Ruskowy Bród, który będzie nowym komisariatem policji. Rewir dla policji ma być gotowy 5 czerwca 2023 roku.

Białołęka jest coraz liczniejsza. Niestety oznacza to też więcej zdarzeń kryminalnych, a dotychczas mieliśmy tylko jeden komisariat w zachodniej części dzielnicy. Dlatego zabiegaliśmy o utworzenie nowego miejsca na Zielonej Białołęce. Determinacja zarządu dzielnicy, radnych miasta oraz Białołęki dziś została zwieńczona zawarciem umowy na budowę nowego obiektu dla policji. Mamy nadzieję, że przed wakacjami przyszłego roku dzielnicowi rozpoczną tam swoją pracę – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.  

Spółka Unihouse S.A. z Bielska Podlaskiego, która wygrała przetarg na realizację inwestycji zaprojektuje obiekt, uzyska pozwolenie na budowę, zrealizuje prace budowlane oraz uzyska pozwolenie na użytkowanie. Budynek rewiru policji w technologii modułowej będzie zlokalizowany przy ul. Ruskowy Bród, na działce po drugiej stronie drogi w stosunku do budynku nowej szkoły.

Zgodnie z umową faza projektowa i faza budowlana łącznie będą trwać 250 dni, wykonawca powinien uzyskać pozwolenie na użytkowanie do 5 czerwca 2023 roku. Planowany jest parterowy budynek dla 10 policjantów, którzy będą pracowali na dwie zmiany. Zakres inwestycji został uzgodniony z policją. Oprócz budynku powstaną parkingi i maszt do łączności radiowej. Aby policja mogła korzystać z nowego obiektu, zostanie przebudowana ul. Ruskowy Bród – powstanie zjazd na potrzeby rewiru.

Obiekt wykona firma Unihouse S.A. za 3,16 mln zł.

/UD Białołęka/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content