Konkurs fotograficzny „Boska Praga – kapliczki i inne ikony warszawskiej Pragi”

Konkurs fotograficzny „Boska Praga – kapliczki i inne ikony warszawskiej Pragi”

Wystartował konkurs fotograficzny „Boska Praga – kapliczki i inne ikony warszawskiej Pragi”, którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ. Konkurs trwa do 30 lipca 2022 roku, a na zwycięzców czekają nagrody.

Praskie kapliczki

Podwórkowe kapliczki, które znaleźć można podwórzach wielu kamienic na Pradze Północ to świadkowie historii miasta i nierozerwalny element praskiej tożsamości oraz słyną ze swojego niepowtarzalnego uroku. Dlatego praska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego ogłosiła konkurs fotograficzny, którego jednym z tematów są właśnie te niezwykłe obiekty, a którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy o warszawskiej Pradze i jej dziedzictwa kulturowego.

Zadaniem uczestników konkursu jest uwiecznienie na zdjęciach kapliczek, które znajdują się na podwórzach i ścianach kamienic na Pradze Północ (a jest w czym wybierać, gdyż według szacunkowych danych na Pradze Północ istnieje ponad 100 różnego rodzaju kapliczek – drewniane, murowane, prawie zawsze ukwiecone, nierzadko oświetlone). Po zrobieniu zdjęcia (lub kilku zdjęć – liczba zdjęć nie jest ograniczona), należy je wrzucić na Instagram, dodać hasztag #praskiekapliczki i oznaczyć profil biblioteki @biblioteka.pragapolnoc

W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od tego, czy jest zawodowym fotografem, czy też amatorem. Warunkiem jest tylko to, by zgłaszane do konkursu zdjęcia były wykonane własnoręcznie! Czyli nikt, prócz zgłaszającego je uczestnika konkursu, nie może rościć sobie do nich praw autorskich.

Zdjęcia praskich kapliczek można zgłaszać do 30 lipca 2022 roku. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci czytników i dostępów do ebooków oraz publikacje książkowe, ufundowane przez organizatora konkursu oraz Narodowe Centrum Kultury.

Szczegółowy regulamin konkursu można pobrać ze strony Biblioteki Publicznej m. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.

Prócz praskich kapliczek, pojawiać mają się również inne tematy konkursowe. Będą one systematycznie ogłaszane na stronie biblioteki im. Twardowskiego do 22 sierpnia 2022 roku.

Konkurs jest elementem projektu “KULmiksTURA” dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury z programu “Kultura-Interwencje, Edycja 2022″. /jn/

Źródło i foto: Biblioteka Publiczna m. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content