Konkurs z okazji 20-lecia Warszawskiej Karty Miejskiej rozstrzygnięty

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „#Projektuj z WTP”, których prace plastyczne uświetnią jubileusz 20. rocznicy wydania pierwszej Warszawskiej Karty Miejskiej.

Płynne przejście od natury do ekologicznych pojazdów komunikacji miejskiej, wariacje na temat symboli i logotypów związanych z Warszawą i stołecznym transportem publicznym czy wizja skąpanego w bujnej zieleni elektrycznego autobusu – tak prezentują się grafiki zwycięzców w konkursie na projekt Warszawskiej Karty Miejskiej „#Projektuj z WTP”. Organizatorem​ był Zarząd Transportu Miejskiego, a okazją było 20-lecie Warszawskiej Karty Miejskiej.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną – imienny bilet 90-dniowy na 1. i 2. strefę – wygrała Eliza Ravets. Wyróżnienia i 30-dniowe imienne bilety na 1. i 2. strefę otrzymały: Emilia Skowrońska oraz Ewa Majdaniuk.

Do konkursu zgłoszono 86 prac. Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego wybrała spośród spełniających wymogi formalne regulaminu grafiki najbardziej pomysłowe, odnoszące się do ekologicznego aspektu komunikacji miejskiej i posiadające interesujące walory estetyczne. 

Każda ze zwyciężczyń konkursu otrzyma Warszawskie Karty Miejskie z przygotowanymi przez siebie wzorami i zakodowanymi na nich biletami długookresowymi. Dodatkowo zwycięska praca pojawi się wśród ogólnodostępnych wzorów kart na stronie ZTM. Dzięki temu każdy będzie mógł wyrobić swoją nową „wukaemkę” wykorzystując jubileuszową grafiką Elizy Ravets.

1 października 2001 roku zakodowana została pierwsza Warszawska Karta Miejska. O historii wprowadzenia nowego systemu biletowego oraz o tym jak zmieniała się funkcjonalność popularnej „wukaemki” można przeczytać tutaj.

Warszawska Karta Miejska to nie tylko bilet. W połączeniu z e-hologramem Karty warszawianki/warszawiaka pozwala na korzystanie z wielu atrakcyjnych zniżek w warszawskich instytucjach kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, placówkach zdrowia czy gastronomii.  /um/

Fot. UM 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content