Konstrukcja ze stryczkiem znaleziona w Lesie Rembertowskim

Jeden z mieszkańców odnalazł na terenie Lasu Rembertowskiego instalację złożoną z fotela i liny zakończonej stryczkiem, o czym poinformował na facebookowej grupie Marysin Wawerski. Konstrukcja znajdowała się około 20 metrów od ogrodzenia magazynów jednostki wojskowej w okolicach sklepu Kaufland na ulicy Korkowej. Została ona znaleziona i zlikwidowana przez autora postu w środę 5 stycznia podczas wieczornego spaceru z psami o godzinie 22.

Przygotowania, nieudana próba czy miejsce egzekucji?

Mężczyzna po znalezieniu instalacji odciął od niej 25 metrową linę i po godzinie zamieścił informacyjny post na grupie. Następnego dnia rozpoczęła się dyskusja, mająca na celu ustalenie przyczyny zbudowania przez kogoś instalacji. Najwięcej osób założyło, że jest to przygotowanie do samobójstwa lub jej nieudana próba. Niektórzy zwrócili uwagę na nietrwałość całości konstrukcji, co wskazywałoby na ponury żart. Pojawił się też głos, że całość przypomina miejsce egzekucji. Pewne jest tylko, iż motyw pozostaje na ten moment w sferze domysłów.

Pomóżmy sobie i innym

Oprócz poruszenia wśród mieszkańców, post wywołał też inny budujący efekt. Uczestnicy dyskusji poruszyli kwestię stanu ochrony zdrowia psychicznego w Polsce i zgodzili się, że jest ona w złym stanie. Do tego nakładają się problemy wynikające z pandemii koronawirusa, takie jak długa izolacja społeczna czy utrata pracy. W związku z tym członkowie sąsiedzkiej społeczności zadeklarowali chęć pomocy innym, których dotknęły różne kryzysy — od zwykłej rozmowy do propozycji bezpłatnego szkolenia w celu znalezienia pracy. Jedna z radnych Wawra przypomniała również o istnieniu placówek i instytucji, w których pracują psychologowie i terapeuci, do których warto i należy zwrócić się o pomoc.

Sebastian Zakrzewski 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content