KORONAWIRUS: Nie ma decyzji o zamknięciu szpitala przy Banacha – oświadczenie wojewody

Wczoraj został zamknięty szpital przy ul. Banacha po tym jak okazało się, że jeden z jego pracowników jest zarażony koronawirusem. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. 

O północy placówka została otwarta. Dzisiaj wiadomo, że w kwarantannie są 72 osoby. Wojewoda Mazowiecki wydał oświadczenie w tej sprawie:

Informujemy, że nie ma decyzji o zamknięciu szpitala przez Wojewodę Mazowieckiego, ani przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, pod którego nadzorem znajduje się Centralny Szpital Kliniczny.

W szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.  

Szpital jest obecnie dezynfekowany, a Izba Przyjęć czasowo zamknięta. Pacjenci potrzebujący pilnej pomocy kierowani  są do innych Izb Przyjęć. Pacjenci przebywający w szpitalu są pod opieką medyczną. Szpital nie zaprzestał działania.

 

 

Foto: Wikipedia, R. Wielgórski

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content