KORONAWIRUS: Od jutra zamknięte szkoły i przedszkola

Do 25 wzrosła liczba osób chorych na koronawirusa w kraju. Jeden przypadek więcej stwierdzono w Warszawie. W sumie w stolicy potwierdzone są cztery przypadki, wśród osób chorych jest Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika, który 6 marca wrócił z Niemiec, gdzie był na naradzie wojskowej.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, do tej pory przebadano w sumie 2024 próbek, z czego 1999 dało wynik negatywny. W szpitalach jest 220 osób, 1055 objętych kwarantanną.

Niestety, wciąż nie brakuje skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, przez które opanowanie epidemii będzie trudniejsze. Mieszkaniec powiatu legionowskiego uciekł z kwarantanny, został zatrzymany przez służby po kilku godzinach. W województwie lubelskim chory mężczyzna zataił przed personelem szpitala to, że miał kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Podobnych przykładów jest więcej.

Komenda Główna Policji zapowiada, że policja przynajmniej raz na dobę będzie kontrolować osoby przebywające w kwarantannie.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował o podjęciu decyzji o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Zarówno Miasto, jak i dzielnice po kolei zaczęły odwoływać, lub przesuwać w czasie zaplanowane wydarzenia. Z powodu podejrzeń o kontakt z osobami chorymi zamknięte zostały dwie szkoły na Bemowie i w Ursusie, niepubliczna szkoła w Wilanowie, zajęcia zawiesił Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Dzisiaj już wiemy: od jutra (12 marca) zamknięte przez dwa tygodnie będą wszystkie szkoły i przedszkola na terenie całego kraju. Nieczynne będą też domy kultury. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki na konferencji po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. koronawirusa. Chodzi o spowolnienie rozprzestrzenianie się wirusa na terenie kraju. Jeszcze jutro i w piątek placówki mają w szczególnych przypadkach zapewnić opiekę dzieciom, którym rodzice nie będą mogli jej zorganizować, od poniedziałku, szkoły i przedszkola zostają zupełnie zamknięte.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content