Kradzież obrazu z praskiej galerii!

Funkcjonariusze policji z Wydziału Kryminalnego północnopraskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież obrazu z jednej z galerii znajdujących się na terenie dzielnicy. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat

Zabrał obraz, ponieważ mu się podobał

Do kradzieży doszło 10 czerwca 2022 roku podczas wystawy, która odbywała się wówczas na terenie Pragi Północ. Łupem złodzieja padł obraz wyceniony na 2500 złotych. Według zeznań świadków złodziejem był mężczyzna, który wcześniej pojawiał się już w okradzionej galerii. I podobno miał wykazywać wyjątkowe zainteresowanie zabranym przez siebie dziełem.

Przeprowadzone śledztwo doprowadziło mundurowych na trop podejrzanego, którym okazał się 59-letni mieszkaniec Pragi Północ. W jego ujęciu bardzo pomógł dokładny rysopis podany przez osobę, składającą doniesienie o kradzieży. Zebrawszy niezbędne poszlaki, we wtorek, 19 lipca 2022 roku kilka minut po godzinie 6.00 rano, policjanci zapukali do drzwi mieszkania podejrzanego, aresztowali go i zabrali na komendę.

W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak powiedział, ukradł obraz dlatego, że bardzo mu się spodobał. Korzystając z chwili nieuwagi, zdjął dzieło ze ściany i schował do torby. Swoim zachowaniem 59-latek naraził się na zarzut, za który zgodnie z kodeksem karnym grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ. /jn/

Źródło: KRP VIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content