Kronika policyjna

Zawiadomił sms-em, że jest złodziejem
Do komendy wpłynęło zawiadomienie od właściciela sklepu, że z kasy zniknęło ponad 600 zł, z półek kilka butelek alkoholu, ze sklepowego sejfu 1400 zł, a sprawca – pracownik sklepu, przysłał smsa, że to on okradł placówkę. I zniknął.
Policjanci wszczęli poszukiwania, ale bardzo trudno było zlokalizować pracownika, w końcu 18-letni obywatel Gruzji… sam pojawił się w komendzie. Przyszedł zapytać, dlaczego policja go szuka. Gdy się dowiedział, potwierdził, że faktycznie okradł sklep, ale… nie widział w tym nic złego. Został zatrzymany.

Gruzin z siekierą
Patrolowcy przejęli i zatrzymali obywatela Gruzji, który przy pomocy siekiery wybił szybę w witrynie lombardu, skradł telefony i uciekł. Moment kradzieży zauważyli strażnicy miejscy przejeżdżając ulicami Gocławia. Podjęli pościg za sprawcą. Mężczyznę ujęli i zabezpieczyli łup. 21-latek trafił do celi.

Znów wpadł z narkotykami
Pół godziny po północy przejeżdżając ulicą Saską policjanci zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę. Był to dobrze im znany 34-letni Tomasz K. dealer narkotyków. W kieszeni kurtki, w opakowaniu po papierosach, miał susz roślinny, a pod siodełkiem 9 pakietów amfetaminy i działkę marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do celi.

Posprzątała dom ze złota
Policjanci z Wawra kilka dni po zgłoszeniu zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież biżuterii oraz odzyskali utracone złoto. Sprawczyni kradzieży, 32-letnia Judyta W., została „na jeden raz” zatrudniona przez poszkodowaną do prac sprzątających. Porządki rozpoczęła od kradzieży pierścionków i łańcuszków o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych…

Po śladach do motoroweru
Około 2.30 w nocy patrolowcy zostali zaalarmowani przez pracownika ochrony jednego z bloków na Saskiej Kępie: dokonano włamania do garażu podziemnego i skradziono motorower. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli świeże ślady na śniegu pozostawione właśnie przez koła motoroweru. Podążyli za nimi. Ślady zaprowadziły policjantów do piwnicy, w której ujawnili ukryty pod plandeką motorower. Zatrzymali sprawców 30-letniego Artura Z. i 28-letniego Adriana K. Okazało się, że 28-latek był poszukiwany listem gończym, podejrzewany jest także o inne kradzieże z włamaniem do piwnic i kradzież telefonu.