Kronika policyjna

Po służbie zatrzymał niebezpiecznego
Wracający po służbie do domu, dyżurny komendy z ulicy Grenadierów, aspirat sztabowy Adam Krawczyk zauważył, że kierowca wyprzedzającego go citroena dziwnie się zachowuje. Nie bardzo panował nad pojazdem, a pędził „ile fabryka dała”. Aspirant wezwał posiłki kolegów, ale wcześniej sam doprowadził do zatrzymania citroena. Okazało się, że kierowca tego auta był pod wpływem narkotyków i nie ma prawa jazdy.

Okradał z kart sim
Pokrzywdzeni oddawali do serwisu swoje telefony komórkowe, a potem ze zdziwieniem odkrywali, że ktoś użył ich kart sim do autoryzowania drogich operacji finansowych. Policjanci – zawiadomieni przez ofiary przestępstw – poszli tym tropem. Okazało się, że to 21-letni pracownik serwisu w ten sposób płacił… za gry. Sprawa jest z gatunku rozwojowych, policjanci sprawdzają, ilu klientów mógł w ten sposób narazić na koszty.

Wandale na Prochowej
Południowoprascy policjanci zostali zawiadomieni, że na ulicy Prochowej na Pradze Południe dwóch młodych mężczyzn, idąc, niszczą zaparkowane pojazdy. Wóz patrolowy ruszył w tę stronę. Policjanci zatrzymali 22- i 23-latka, którzy zdążyli uszkodzić 5 aut. Obaj byli pijani, jeden z nich był poszukiwany, mając do odbycia rok więzienia.

Urodziny nie za swoje
Trzech 20-latków, świętując urodziny jednego z nich (i potrzebując pieniędzy na zabawę), dokonało w krótkim czasie dwóch napadów. Poszkodowani utracili pieniądze i telefony komórkowe. Policjanci powiązali fakty, stwierdzili, że to mogą być ci sami sprawcy i ruszyli na ich poszukiwanie. Cała trójka została zatrzymana.

Okradł bar
W nocy, przez źle zabezpieczone okienko, ktoś wszedł do południowopraskiego baru. Skradziono sprzęt elektroniczny i inne towary o wartości przekraczającej 20 tys., zł. Policjantom włamanie zgłosił właściciel baru. Czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania 36-letniego sprawcy.